Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2023
  • 7 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 5600

[FOTO] Przy szpitalu powstaje zakątek terapeutyczny. Zobaczcie postęp prac!

W zeszłym tygodniu rozpoczął się I etap prac nad zakątkiem terapeutycznym przy Szpitalu Joannitas w Pszczynie. Prace idą w szybkim tempie. Powstają ścieżki i placyk, a niezagospodarowany do tej pory teren zyskuje nowy wygląd.

Przy szpitalu powstaje zakątek terapeutyczny - 4.08.2023 · fot. Powiat


Roboty ruszyły we wtorek, 25 lipca na terenie przy szpitalu pomiędzy ulicami Antesa i Korfantego w Pszczynie. W ostatnich dniach firma Rol-Bud, która zajmuje się realizacją zadania, wykonała korytowanie gruntu i podbudowę pod nawierzchnię ścieżek. Obecnie trwa układanie kostki betonowej. Równocześnie wykonywana jest podbudowa pod nawierzchnię placyku i humusowanie terenu.

Jak podkreśla starosta Barbara Bandoła, to I etap realizacji większego założenia projektowego.

W przyszłości niezagospodarowany do tej pory zielony teren przy Szpitalu Joannitas w Pszczynie połączy cechy parku wypoczynkowego, z alejkami do spacerów oraz miejsca do rekreacji, edukacji i rehabilitacji.

Barbara BandołaStarosta pszczyński


Pomysł zagospodarowania tego miejsca pojawił się w 2021 roku z inicjatywy mieszkańców, którzy zgłosili zadanie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Następnie w ubiegłym roku, dzięki poparciu projekt pn. "Zakątek terapeutyczny przy Szpitalu Joannitas w Pszczynie" zakwalifikował się do realizacji - zdobył 297 głosów mieszkańców Pszczyny.

W ramach otrzymanych środków z Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego, Powiat Pszczyński zlecił pierwszą część przedsięwzięcia, którą za ponad 81 tys. zł wykonuje firma z Kobielic.

Projekt zagospodarowania terenu wykonała społecznie Magdalena Paw, która poprowadziła prosty układ ścieżek tak, aby wykorzystać urok i prawie leśny klimat miejsca, nadać mu nowych funkcji i atrakcji - nie niszcząc przy tym ani jednego cennego okazu drzewa.

Przy szpitalu powstanie zakątek terapeutyczny - wizualizacja
Przy szpitalu powstanie zakątek terapeutyczny - wizualizacja · fot. Powiat

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj