Wiadomości

  • 31 lipca 2023
  • wyświetleń: 216

Materac 80x200 dla alergika - jaki wybrać?

Materiał partnera:

Na sen poświęcamy średnio ⅓ naszego życia. Z materacem stykamy się całym ciałem i oddychamy nim. Dlatego wybór odpowiedniego materaca może mieć ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia alergika. W tym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę, wybierając materac 80x200 dla osoby z alergią, aby cieszyć się zdrowym snem każdej nocy.

Materac 80x200 dla alergika - jaki wybrać?


Materac 80x200 - materiały, które decydują o jakościKiedy szukamy materaca 80x200 dla alergika, kluczową rolę odgrywają materiały, z których został on wykonany. Oto kilka cech, którym warto lepiej się przyjrzeć:

  • Hypoalergiczny pokrowiec: Zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału jest uszyty pokrowiec materaca. Najlepszym wyborem będą tkaniny oddychające, wykonane z tkanin hipoalergicznych, które nie sprzyjają gromadzeniu się roztoczy, kurzu i innych alergenów. Pokrowiec materaca 80x200 dla alergika powinien posiadać certyfikat Oeko-Tex Standard i dobrze, jeśli będzie to pokrowiec zdejmowany, z możliwością prania w domowej pralce.
  • Bezpieczne materiały: Mają szczególnie duże znaczenie w przypadku materacy piankowych czy lateksowych. Tutaj nie powinno się oszczędzać kosztem jakości. Gorsze pianki to nie tylko mniejsza trwałość materaca 80x200 i gorsze podparcie ciała, ale też większe ryzyko, że są one wykonane z niesprawdzonych surowców, które mogą powodować alergie.
  • Nowoczesne rozwiązania: Specjalnie ponacinane pianki, taśmy 3D wszyte w boki pokrowca, czy też tkanina Purotex, która zawiera aktywne probiotyki - to wszystko przekłada się na antyalergiczne właściwości materaca. Przy wyborze warto sprawdzić, czy producent zaznacza, że dany materac 80x200 jest dedykowany alergikom.
  • Optymalna wentylacja i termoregulacja: Materace 80x200 dla alergika muszą pozwalać na swobodną wymianę powietrza wewnątrz wkładu, by nie gromadziła się w środku wilgoć. Dobrze sprawdzają się materace sprężynowe, ale też i wysokiej jakości modele piankowe, z odpowiednio ponacinanymi kanalikami wentylacyjnymi.


Pamiętaj o ochraniaczu na materacPrzy zakupie materaca warto od razu też pomyśleć o wyborze nieprzemakalnego ochraniacza na materac. Dlaczego? W materac wsiąka pot, przenika kurz, resztki naskórka, sierść zwierząt i inne zanieczyszczenia. Oddychający i nieprzemakalny ochraniacz na materac zapewni dobrą barierę, chroniącą wnętrze materaca.

Wilgotne i ciepłe środowisko snu to idealna pożywka dla rozwoju grzybów i roztoczy. By uniknąć nasilonych objawów alergii, podrażnienia skóry, kaszlu, czy kataru zdecydowanie powinno się stosować ochraniacz na materac. W ten sposób zadbasz o higieniczne środowisko snu, wolne od alergenów.
Taki ochraniacz bez problemu też można zdjąć i uprać w domowej pralce. Jest to więc prostszy sposób dbania o materac, niż zdejmowanie z niego całego pokrowca.

Dowiedz się gdzie kupić dobry materac 80x200?