Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2023
  • wyświetleń: 2949

Produkty "z różą" można nabyć w pszczyńskim skansenie

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej to kolejne miejsce, gdzie można spotkać lokalne produkty wyróżnione certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

Produkty „z różą” w pszczyńskim skansenie - 28.07.2023 · fot. Powiat


W sklepie na kredensie przy drzwiach wyjściowych znajdują się produkty z Pasieki św. Ambrożego, Wiejskiej Chaty, Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój i BeEco. Dobre z Natury. Mieszkańcy i turyści odwiedzający skansen mogą nabyć m.in. naturalną borowinę, mgiełkę solankową, pszczyńskie nudle, grzybki i polędwiczki z kurczaka, miody odmianowe oraz z dodatkiem suszonych kwiatów i ziół.

Oprócz produktów spożywczych są kosmetyki z linii "Borowinowe SPA" wytwarzane przez BeEco. Dobre z Natury dla goczałkowickiego uzdrowiska - dezodorant w kremie "Orzeźwienie", masło do ciała "Przyjemność" oraz serum do twarzy "Otulenie". Wkrótce asortyment w skansenie wzbogaci się o produkty od Lawendy Pod Lasem.

Produkty wyróżnione znakiem jakości są wyjątkowe, wytwarzane dzięki pracy ludzkich rąk. Są pożądane przez mieszkańców i turystów, stąd pomysł na uruchomienie sklepiku Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej w pszczyńskim skansenie.

Damian CieszewskiWicestarosta pszczyński


Produkty „z różą” w pszczyńskim skansenie - 28.07.2023
Produkty "z różą" w pszczyńskim skansenie - 28.07.2023 · fot. Powiat


Produkty od lokalnych producentów dostępne są również w Uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdroju, gdzie stoi gablota wypełniona lokalnymi produktami wyróżnionymi certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

Od lipca dwa razy w miesiącu w goczałkowickim uzdrowisku odbywają się również Bazarki Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej, gdzie lokalni producenci promują wśród kuracjuszy i mieszkańców, naturalne produkty spożywcze, kosmetyki oraz rękodzieło wyróżnione "różą".

Damian CieszewskiWicestarosta pszczyński


Najbliższy Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej odbędzie się 6 sierpnia na terenie Uzdrowiska w Goczałkowicach-Zdroju obok budynku "Wrzos". Kolejne - 20 sierpnia oraz 3 i 17 września.

Dzięki współpracy, która wywiązała się pomiędzy lokalnymi producentami w ostatnim czasie produkty "z różą" pojawiły się w gospodarstwie rolnym w Mizerowie (ul. Mały Dwór 17). Można tam nabyć m.in. orzechy od Tree Nuts, certyfikowane miody z Pasieki Frysz i Pasieki Tomala, przetwory od Farmy Różnorodności i wianki z czosnku.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj