Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2023
  • wyświetleń: 2544

[FOTO] Zakończyła się przebudowa ulicy Chochółka

Zakończyła się przebudowa ulicy Chochółka na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie. Na odcinku o długości blisko 150 metrów pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa.

Przebudowa ulicy Chochółka w Pszczynie - 27.07.2023 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Roboty zostały przeprowadzone na wysokości łowiska Haruś aż do zabudowań na północnym końcu drogi. W ramach prac wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego o szerokości 3,50m, poszerzonej na łuku do 5,85m. Wzdłuż krawędzi jezdni wykonano obustronne pobocze o szerokości 0,75m.

W celu odwodnienia jezdni wykonano korytko betonowe po prawej stronie drogi oraz umocniono skarpę i dno rowu. Na końcu ul. Chochółka wykonano plac do zawracania pojazdów o wymiarach 12x12m. Wykonawcą zadania była firma Drogród z Ćwiklic.

Na inwestycje drogowe w gminie Pszczyna w tym roku przeznaczamy kilkanaście milionów złotych. Część inwestycji już zostało ukończonych, jak chociażby ulica Chochółka czy droga boczna od ulicy Młyńskiej. Wiosną wybudowany został chodnik wzdłuż ulicy Słowackiego w Pszczynie. W innych miejscach prace dobiegają końca. Za chwilę do użytku oddamy przebudowaną ulicę Ułanów Pszczyńskich i kolejną część parkingu przy cmentarzu komunalnym w Piasku. Trwają prace na ulicach Gajowej w Pszczynie i Wilczej w Studzienicach. Za moment ruszą zlecone przez nas prace na ulicy Musioła i Ogrodowej w Pszczynie i Dygasińskiego i Wczasowej w Łące.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.