Wiadomości

  • 28 lipca 2023
  • wyświetleń: 218

Poradnik młodego ogrodnika. Zestaw niezbędnych narzędzi kopiących i tnących

Materiał partnera:

Do utrzymania zielonych terenów wokół domu i na działce rekreacyjnej potrzebne są narzędzia tnące i kopiące, w które najlepiej zaopatrzyć się jeszcze przed sezonem, ponieważ będą Ci potrzebne aż do późnej jesieni. Jeżeli jeszcze nie masz odpowiednich narzędzi lub po prostu chcesz uzupełnić akcesoria ogrodnicze, zajrzyj do oferty Gerlach. Firma Gerlach produkuje narzędzia ogrodnicze już od 150 lat, usprawniając je i udoskonalając tak, żeby odpowiadały Twoim potrzebom. Zobacz jakie narzędzia kopiące i tnące przydadzą Ci się w domowym warsztacie, ogrodzie i na działce!

poradnikmlodegoogrodnika zestawniezbednychnarzedzikopiacychitnacych


Piły, sekatory, nożyce - niezbędnik ogrodnikaKażdy ogród wymaga troskliwej pielęgnacji, która opiera się nie tylko na przygotowywaniu gleby, ale przede wszystkim dbaniu o rośliny, które już wyrosły i wymagają przycinania (jak krzewy i żywopłoty), formowania, a także usuwania uschniętych gałązek oraz pędów. W tym celu warto zaopatrzyć się w sekator. Jako najlepsze narzędzia do cięcia w ogrodzie - Gerlach poleca przede wszystkim sekatory kowadełkowe i nożycowe. Kowadełkowe są doskonałe tam, gdzie trzeba większej siły - na przykład przy uschniętych gałązkach drzew, krzewach, a nożycowe są idealne do przycinania młodych roślin, cieńszych gałązek, przycinania żywopłotów.

Sekatory mogą być jedno- lub dwuręczne, przy czym dwuręczne również wskazane są do cięcia roślin, przy których trzeba użyć więcej siły. Zarówno uchwyty, jak i ostrza są wykonane tak, żeby ułatwić pracę i nie przeciążać się podczas wprowadzania porządków w ogrodzie i na działce. Wygodne, ergonomiczne uchwyty amortyzują ewentualne wstrząsy podczas prac i nie ślizgają się. Są także bezpieczne dla palców oraz rąk, a większość z nich posiada blokady przed niespodziewanym otwarciem się ostrzy. Precyzyjne cięcia dzięki doskonale zaprojektowanym ostrzom również ułatwiają wykonywanie prac ogrodowych.

Małe sekatory jednoręczne i nożyce do trawy świetnie sprawdzą się przy niewielkich, młodych roślinach. Firma Gerlach zadbała aby wszystkie narzędzia tnące były maksymalnie lekkie i poręczne. Do przydomowego warsztatu i na ogród przyda Ci się również niewielka, ostra, poręczna piła. Może być kabłąkowa lub kompaktowa składana.

Wybierz nasze tnące narzędzia ogrodowe - Gerlach stawia na najlepsze i najbardziej wytrzymałe materiały.

Przygotowanie gleby i pielęgnacja roślin - narzędzia kopiące od GerlachDo tego, żeby Twój ogród wyglądał pięknie i efektownie, potrzebujesz dobrze przygotować glebę, a potem pielęgnować posadzone w niej rośliny. W ofercie sklepu Gerlach znajdziesz niezbędne narzędzia kopiące, takie jak widły, grabie, szpadle, łopatki. Dla wygody użytkowników uchwyty narzędzi ogrodniczych są pokryte warstwą zapobiegającą ślizganiu się, są ergonomiczne i wygodne.

Zminimalizowanie ciężaru narzędzi poprzez dobór odpowiednich materiałów ułatwi Ci każdą pracę w ogrodzie, na działce i wokół domu. Narzędzia wykonane zostały z dobrych jakościowo materiałów, dzięki czemu wystarczą na wiele sezonów w ogrodzie.

Sprawdź narzędzia do kopania - gerlach.pl i zaopatrz się w akcesoria niezbędne dla każdego ogrodnika.