Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2023
  • wyświetleń: 698

O drogach powiatowych na wojewódzkim konwencie w Korbielowie

Drogom powiatowym poświęcony był Konwent Powiatów Województwa Śląskiego, który odbył się w Korbielowie w powiecie żywieckim. Powiat Pszczyński reprezentował członek Zarządu Powiatu, Grzegorz Nogły.

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego
Konwent Powiatów Województwa Śląskiego - 07.2023 · fot. Powiat Bielski


O procedurach związanych z realizacją inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mówiła Dorota Wójtowicz, dyrektor wydziału rozwoju i współpracy regionalnej ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. W tym roku były 3 nabory w ramach RFRD, rozstrzygnięć 2 z nich jeszcze nie znamy. Jak zauważa Andrzej Płonka, starosta bielski i przewodniczący wojewódzkiego konwentu w naborach startowały powiaty, których stać na 50-procentowy wkład własny. Dodaje, że przyznanie dofinansowania od rządu wcale nie oznacza, że inwestycja zostanie zrealizowana. "Na końcu wszystko będzie zależało od tego, jak będą kształtowały się nasze budżety na przyszły rok. My tych założeń dzisiaj nie znamy. Dopiero jesienią samorządy dostaną wytyczne od rządu do budżetu na 2024 r. Wtedy okaże się, czy będzie nas stać na realizację konkretnego zadania, czy trzeba będzie podziękować i oddać dotację"- mówił starosta Płonka.

Samorządowcy spotkali się z Grzegorzem Pudą, ministrem funduszy i polityki regionalnej. Była okazja zapytać o ekologię, czy unijne fundusze.

Gospodarz konwentu, starosta żywiecki Andrzej Kalata pokazał starostom z województwa śląskiego nowy szpital w Żywcu. To pierwszy taki obiekt w Polsce, który powstał w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. - Cały proces trwał 10 lat i nie był łatwy, ale dzisiaj potrzeby zdrowotne mieszkańców są zabezpieczone - mówił samorządowiec. Starostowie mieli okazję porozmawiać z dyrekcją placówki, obejrzeć stację dializ.

BM / pless.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.