Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2023
  • wyświetleń: 1544

Piłkarze ATS Jakub na spotkaniu u burmistrza

W tym roku piłkarze ATS Jakub świętują jubileusz 25-lecia istnienia. Pod koniec czerwca specjalnie z tej okazji w Ćwiklicach zorganizowano mecz piłkarski. W środę, 19 lipca reprezentacja zespołu spotkała się z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem, a także Sławomirem Kowalskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

Piłkarze ATS Jakub na spotkaniu u burmistrza
Piłkarze ATS Jakub na spotkaniu u burmistrza · fot. UM Pszczyna


Mamy przyjemność pogratulować wspaniałego jubileuszu. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w działaniu. To dobry przykład promocji sportu i aktywności dla młodych piłkarzy naszej gminy.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Historia amatorskiej drużyny piłkarskiej rozpoczęła się 25 lat temu na osiedlu Daszyńskiego. Pierwsze kroki zespół stawiał w pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Futsalu pod nazwą MARTYNKA. Kolejne mecze rozgrywano już pod szyldem ATS Jakub.

W ciągu 25 lat drużyna odnosiła wiele sukcesów, zarówno w lidze, jak i rozgrywkach pucharowych zdobywając Puchary Starosty i Burmistrza. Piłkarze sięgnęli również po mistrzostwo Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Obecnie ATS Jakub plasuje się na 2. miejscu tabeli wszech czasów.

Warto podkreślić, że od początku piłkarze angażowali się w działalność społeczną i charytatywną. Aktywnie działają także na osiedlu Daszyńskiego, gdzie zapoczątkowali akcję sprzątania wału.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.