Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2023
  • 10 lipca 2023
  • wyświetleń: 2685

Prace wykończeniowe na budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury

W trakcie czerwcowych ciepłych dni nie tylko na pszczyńskiej starówce tętniło życie. Załoga nadzoru budowy wraz z wykonawcami Pszczyńskiego Centrum Kultury poczyniła znaczne postępy, a efekty ich pracy i zaangażowania widoczne są gołym okiem.Kontynuowane prace wykończeniowe zmieniają oblicze nie tylko najważniejszego pomieszczenia w nowym Pszczyńskim Centrum Kultury, czyli okazałej sali widowiskowej, ale i całego obiektu. Na wykonanych w ubiegłym miesiącu drewnianych podkonstrukcjach zawisły ścienne panele akustyczne. Rozpoczął się montaż pierwszych urządzeń mechaniki scenicznej. Za pomocą rusztowań wieżowych, wciągarek i sprzętu alpinistycznego, podwieszono pod stropem sali wciągarki wałowe. Te charakterystyczne żółte podciągi rurowe to niezbędne wyposażenie, każdej profesjonalnej sceny. Umożliwią one podnoszenie, opuszczanie i sterowanie kurtynami, scenografią czy oświetleniem sceny.

Charakterystyczne drewniane ramki, do których mocowane będzie wykończenie akustyczne, pojawiły się również w innych salach, m.in. w sali tanecznej czy sali kinowej. Na sali kinowej zmontowano metalową konstrukcję pod ekran projekcyjny.

Po całkowitym przeszkleniu świetlików przyspieszyły prace wykończeniowe części administracyjnej budynku, czyli pomieszczeń mieszczących się na pierwszym piętrze od strony ulicy Bednorza. Powstały ostatnie metry murowanych ścianek działowych, a na żelbetowych ścianach wykonywane są tynki. Na podłogach pomieszczeń sanitarnych na parterze położono płytki, a w większości pomieszczeń wykonano podkonstrukcje pod zabudowy sufitowe.

Na zewnątrz również widoczne są efekty pracy. Elewacja budynku uzupełniana jest o domiarowe panele elewacyjne. Rozpoczęło się wykończenie ścian budynku technicznego. Montowane są obróbki blacharskie na attykach. Kształtu zaczyna nabierać układ ciągów pieszych wokół budynku i na dniach rozpoczną się prace brukarskie.

Przed nami czas urlopów. Wakacje to także czas, gdy pogoda - miejmy nadzieję - będzie sprzyjała wykończeniu obiektu Pszczyńskiego Centrum Kultury i terenu wokół budynku.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul - nowa siedziba

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj