Reklama

Wiadomości

  • 4 lipca 2023
  • 9 lipca 2023
  • wyświetleń: 15286

[ZDJĘCIA] Koniec utrudnień na Bielskiej. Uruchomiono prawoskręt

Dobra wiadomość dla kierowców! Koniec utrudnień na Bielskiej! Został uruchomiony prawoskręt pozwalający włączyć się do ruchu na DK-1!

Prawoskręt na ul. Bielskiej w Pszczynie - 4.07.2023 · fot. pless.pl


Po wielu miesiącach oczekiwania kierowcy mogą już korzystać z (nieco) wydłużonego pasa do skrętu w prawo, pozwalającego włączyć się do ruchu z ulicy Bielskiej na DK-1. Zakończone zostały bowiem prace związane z przebudową układu komunikacyjnego w obrębie centrum handlowego N-Park. Warto dodać, że na końcu prawoskrętu ustawiony został sygnalizator świetlny z zieloną strzałką - pozwala on na skręt w prawo, pod warunkiem, że kierujący zatrzyma się przed sygnalizatorem i nie spowoduje utrudnienia ruchu innym jego uczestnikom.

Przypominamy, że w ramach prac przy wyjeździe z N-Parku ustawiony został nakaz jazdy z prawej strony wysepki (oraz ustąp pierwszeństwa). Oznacza to, że w celu powrotu do centrum Pszczyny trzeba - tak jak dotychczas - dojechać do ronda "donikąd" w ciągu ul. Uzdrowiskowej. Alternatywą będzie włączenie się do ruchu nowym wyjazdem w ulicę Bielską, a następnie skręt w lewo w ulicę Górnośląską (równoległą do DK-1, przy której znajduje się m.in. Komenda Powiatowa PSP w Pszczynie).

wyjazd z n parku
Wyjazd z centrum handlowego N-Park · fot. Maria Janosz / pless.pl


Ponadto zlikwidowano przejście przez jezdnię z sygnalizacją świetlną umiejscowione tuż przed skrzyżowaniem ulicy Bielskiej z DK-1. To szczególnie ważne dla mieszkańców osiedla Daszyńskiego, którzy udają się do zakładów pracy znajdujących się przy drodze wewnętrznej (równoległej do DK-1) oraz do centrum handlowego N-Park. Teraz muszą nieco wydłużyć swoją wędrówkę i udać się na nowe przejście dla pieszych utworzone w pobliżu przystanku autobusowego.

przejście dla pieszych na Bielskiej przy n parku
Przejście dla pieszych w pobliżu N-Parku · fot. Maria Janosz / pless.pl


Z kolei naprzeciwko istniejącego już przystanku autobusowego utworzono nową zatoczkę autobusową. To dobra informacja dla osób korzystających z komunikacji zbiorowej, które chciałyby udać się na zakupy do pobliskiego centrum handlowego.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.