Wiadomości

  • 27 czerwca 2023
  • wyświetleń: 97

Toalety mobilne i worki big bag na budowie

Materiał partnera:

W wielu miejscach, gdzie prowadzone są prace budowlane, brakuje dostępu do kanalizacji i wody. Osoba, która bierze odpowiedzialność za to miejsce, zobowiązana jest do zapewnienia właściwych warunków sanitarnych. Nie tylko mowa tu o wodzie, ale także toaletach. W tej kwestii doskonale sprawdza się wynajem toalet przenośnych.

Toalety na budowę a obowiązujące przepisy prawaToalety typu toi toi na imprezy Bracia.eu


Toalety na budowę powinien zapewnić pracodawca. Jest to jego obowiązek, który na dodatek regulowany jest obowiązującymi przepisami, jakie można znaleźć w Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz.1650, ze zm. Dokładne informacje o tym znaleźć można w § 111 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26.09.1997. Ważne jest również to, aby toalety przenośne zapewnić w takiej ilości, aby zostało to dopasowane do zatrudnionych pracowników. Tak, aby korzystanie z pomieszczeń sanitarnych nie stanowiło żadnego problemu. W normie BS 6465-1:2006 można znaleźć zapis, że na siedmiu pracowników powinna być zapewniona jedna toaleta przenośna, której częstotliwość opróżniania i czyszczenia wynosić będzie raz na siedem dni.

Wynajem toalety przenośnejToalety typu toi toi na imprezy Bracia.eu


Wynajem toalet przenośnych nie stanowi w obecnych czasach problemu. Jest wiele firm, które oferują tego typu usługi inwestorom. Aby znaleźć takie firmy, w Google wystarczy wpisać "toalety przenośne wynajem" (lub podobną kombinację słów kluczowych), aby uzyskać interesujące wyniki. Zanim ktoś jednak zamówi toalety budowlane, powinien sprawdzić kilka ofert, aby znaleźć tą najbardziej korzystną. W szczególności, jeżeli chodzi o warunki cenowe.

Jaką toaletę przenośną należy wybrać?Podpisanie umowy na wynajem toalety na budowę, powinien zostać poprzedzony analizą możliwości, jakie dana firma jest w stanie zapewnić. Pod uwagę należy wziąć takie kwestie jak umywalka, dozownik do mydła, a niekiedy nawet do płynu do dezynfekcji. Niekiedy dostarczane są ręczniki papierowe, ale warto pomyśleć o tym, aby samodzielnie mieć ich zapas pod ręką. Oświetlenie LED we wnętrzu również jest wskazane, aby w przypadku pracy do późnych godzin wieczornych, korzystanie z wnętrza nie stanowiło problemu. Warto również sprawdzić częstotliwość serwisu. Tak, aby móc na bieżąco korzystać z czystego i schludnego miejsca sanitarnego.

Toalety typu toi toi na imprezy Bracia.eu


Czy worki big bag są korzystnym rozwiązaniem?Toalety mobilne, gdzie znajduje się m.in. antypoślizgowa podłoga i zamek zewnętrzny (to na wypadek gdyby osoby nieupoważnione chciały skorzystać), są ważne. Jednak warto zainteresować się tym, czy worki na gruz nie będą potrzebne.

Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jakimi dokładnie pracami ma się do czynienia. Worki big Bag na odpady przydają się w szczególności podczas prac remontowych oraz na ostatnim etapie budowy, kiedy wielkie kontenery nie są już potrzebne.

Materiałowe kontenery - jak potocznie nazywa się tego typu worki - można również wykorzystać do transportowania materiałów sypkich, jakie często przydają się na budowie. Można w nich umieścić piasek, węgiel lub inne rzeczy.

Ich zaletą jest to, że można je postawić na otwartej przestrzeni. Worki big bag mają taką konstrukcję, że są w stanie tak naprawdę zmieścić się wszędzie. To idealne rozwiązanie dla tych osób, jakie mają ograniczone miejsce i nie mogą korzystać z tradycyjnych kontenerów.

Czego nie może zabraknąć na budowie?Budowa i prace remontowe wymagają odpowiedniego przygotowania. O wynajmie toalet mobilnych, jak również innych rzeczy, należy pomyśleć wcześniej. Tak, aby w pierwszym dniu pracy móc stwierdzić, że obecne są wszystkie niezbędne elementy, które ułatwią pracownikom budowlanym codzienne funkcjonowanie.