Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2023
  • 25 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2386

Radni udzielili burmistrzowi Pszczyny absolutorium

W czwartek, 22 czerwca podczas sesji radni Rady Miejskiej w Pszczynie udzielili burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi absolutorium.

W czwartek, 22 czerwca podczas sesji radni Rady Miejskiej w Pszczynie udzielili burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi
Radni udzielili burmistrzowi Pszczyny absolutorium - 22.06.2023 · fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna


Zanim rozpoczęło się głosowanie burmistrz Dariusz Skrobol przedstawił informacje dotyczące "Raportu o stanie gminy Pszczyna za 2022 rok". Żaden z mieszkańców, ani radnych nie wzięli udziału w debacie. W tej sytuacji radni udzielili burmistrzowi wotum zaufania (20 głosów "za", 1 głos "wstrzymujący się").

Raport o stanie gminy za 2022 rok dostępny jest TUTAJ.

Chwilę później przedstawiono sprawozdanie finansowe. Następnym punktem było więc przegłosowanie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego gminy Pszczyna oraz sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2022 (19 głosów "za", 1 głos "wstrzymujący się", 1 głos "przeciw").

W dalszej kolejności radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia Burmistrzowi Pszczyny absolutorium za rok 2022. W tym wypadku również Rada nie była jednomyślna - 19 głosów "za", 1 głos "wstrzymujący się", 1 głos "przeciw".

Panie Przewodniczący, szanowni Radni, bardzo dziękuję za udzielone mi absolutorium to najważniejszy moment w mojej pracy. Dziękuję również za to, że akceptujecie Państwo wszystkie propozycje, które są przedstawiane w trakcie roku budżetowego. Myślę, że taka dobra współpraca, dobry kierunek powoduje to, że zarówno Państwo, jak i nasi mieszkańcy czują się w naszej gminie bardzo dobrze.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


Dariusz Skrobol podziękował radnym, służbom finansowym, a także wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego oraz jednostek i spółek odpowiedzialnym za realizację zapisów uchwały budżetowej.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.