Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2625

[WIDEO, ZDJĘCIA] W Czarkowie powstaje nowoczesne przedszkole

W Czarkowie, tuż za istniejącym budynkiem obecnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Powstańców Śląskich, gmina Pszczyna buduje nowe przedszkole dla 150 dzieci.Nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt z salami zajęciowymi, kuchnią i szatniami zostanie udostępniony w tym roku. Prace przebiegają bardzo intensywnie, sprawnie i budzą duże zainteresowanie wśród mieszkańców sołectwa. Obiekt osiągnął już docelową wysokość.

Roboty budowlane wykonuje wyłoniona w drodze przetargu spółka JM Kontrakt z Łąki. Poza budową samego budynku, zagospodarowany zostanie też teren wokół nowego przedszkola. Powstanie tu między innymi plac zabaw.

Budowa przedszkola w Czarkowie - 23.05.2023 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Przedszkole w Czarkowie to kolejna nowoczesna placówka tego typu, która powstaje w gminie Pszczyna. Takimi obiektami mogą pochwalić się już Pszczyna, na osiedlu Piastów, i sołectwo Ćwiklice. Równocześnie prowadzimy prace w Studzienicach, gdzie niebawem przyjętych zostanie 150 dzieci.

Staramy się, aby już działające przedszkola spełniały jak najwyższe standardy.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.