Wiadomości
- 6 kwietnia 2023
- wyświetleń: 602
Jak długo trwa odtrucie alkoholowe Warszawa?
Materiał partnera:
Wraz z rozwojem choroby alkoholowej osoba uzależniona traci coraz zdolność do kontrolowania własnego życia. Jej istnienie kręci się wokół alkoholu, jego zdobywania oraz spożywania. Osoba uzależniona od alkoholu nie jest w stanie samodzielnie zaprzestać spożywania alkoholu. W rozwiniętym stadium choroby alkoholowej, jednostka popada w ciągi alkoholowe. Są to okresy, w których osoba uzależniona nie doprowadza własnego organizmu do stanu trzeźwości. Jedną z metod na przerwanie ciągu alkoholowego jest umówienie zabiegu w odtrucie alkoholowe Warszawa.
Uzależnienie od alkoholu
Uzależnienie od alkoholu jest chorobą potencjalnie śmiertelną oraz nieuleczalną. Nadmierne spożywanie alkoholu wpływa destrukcyjnie na organizm. Wyniszcza narządy i sieje spustoszenie w całym ciele jednostki. Nieleczone uzależnienie może prowadzić do śmierci osoby uzależnionej. Choroba ta jest nieuleczalna, gdyż pomimo osiągnięcia wieloletniej abstynencji, osoba uzależniona już nigdy nie będzie miała kontroli nad alkoholem. Spożycie nawet jednego kieliszka wódki może doprowadzić do nawrotu uzależnienia.
Nadmiernie spożywany alkohol wydziela do organizmu substancję szkodliwe i toksyny, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Powoduje to zaburzenia zdrowia fizycznego jak i psychicznego.
Regularnie dostarczany do organizmu alkohol w nadmiernych ilościach powoduje, że organizm przyzwyczaja się do tej substancji. Jego gwałtowne odstawienie prowadzi do pojawienia się alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Objawia się on bardzo silnymi i nieprzyjemnymi dolegliwościami. Dlatego odtrucie organizmu powinno odbywać się w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach pod okiem specjalisty.
Specjalistyczna pomoc
Bardzo ważne jest, aby osoby uzależnione od alkoholu, odtrucie alkoholowe odbywały w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach szpitalnych. Opieka specjalisty w tym czasie jest niezwykle ważna, gdyż zapewnia odpowiednią reakcję w momentach krytycznych. W przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia i życia pacjenta, doświadczone osoby podejmują odpowiednie kroki, które mają na celu ratowanie życia jednostki oraz złagodzenie ciężkich objawów. Lekarz może włączyć dodatkową terapię farmakologiczną. Polega ona na podawaniu pacjentowi środków uspokajających, nasennych, rozluźniających i wyciszających, które przynoszą pacjentowi ulgę w cierpieniu.
Detoks alkoholowy można odbyć w warunkach domowych o ile zatrucie alkoholowe jest sporadycznym wynikiem zbyt dużej dawki alkoholu wypitej na imprezie. W przypadku osób uzależnionych od alkoholu, których organizm jest silnie zatruty alkoholem, przeprowadzanie odtrucia alkoholowego samodzielnie może przynieść poważne konsekwencje.
Objawy towarzyszące odtruciu alkoholowemu
Nadmierne spożywanie alkoholu powoduje przyzwyczajenie się organizmu do tej substancji. Nagłe odstawienie alkoholu spowodować może wystąpienie silnych objawów alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Osoba uzależniona od alkoholu podczas odtrucia organizmu może doświadczać: silnych bólów głowy, zawrotów głowy, tików nerwowych, zaburzeń świadomości, zaburzeń pracy serca, biegunki, wymiotów, nudności, problemów ze snem, stanów lękowych, stanów depresyjnych, rozdrażnienia, agresji i innych.
Lekarz może zdecydować o zastosowaniu dodatkowych leków, aby ulżyć pacjentowi.
Opis odtrucia alkoholowego
Odtrucie alkoholowe jest pierwszym krokiem do leczenia choroby alkoholowej. Podjęcie odtrucia alkoholowego jest niezbędne, aby móc rozpocząć terapię leczenia uzależnień w placówce. Nie jest to forma leczenia choroby alkoholowej, jednak ma bardzo duży wpływ na całość leczenia choroby alkoholowej oraz jego powodzenie. Odtrucie alkoholowe polega na przerwaniu ciągu alkoholowego oraz wyregulowania pracy organizmu.
W momencie, w którym pacjent zgłasza się na odtrucie alkoholowe, lekarz zleca przeprowadzenie podstawowych badań z krwi i moczu. Jeżeli zajdzie taka konieczność, lekarz zleca również wykonanie specjalistycznych badań. Specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski, który ma na celu zapoznanie się z ogólnym stanem zdrowia pacjenta, jego uzależnieniem, długością ciągu alkoholowego oraz jakością spożywanego alkoholu. Przeprowadzone zostanie również badanie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie zaczyna się procedura wyrównywania gospodarki wodno - elektrolitowej w organizmie. Nawodnienie organizmu oraz wyrównanie poziomu elektrolitów odbywa się za pomocą kroplówek. Za pomocą kroplówek oraz leków zostaje także przywrócony prawidłowy poziom mikroelementów oraz witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W międzyczasie pacjent wykonywane ma kontrolne badania, które pozwalają na ocenę tego jak wiele toksyn pozostało jeszcze w organizmie. Lekarz może podjąć również decyzję o wprowadzeniu farmakoterapii.
Cel odtrucia alkoholowego
Celem odtrucia alkoholowego jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn i substancji szkodliwych. Pozwala to również na przywrócenie prawidłowego stężenie witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Głównie są to witamina B1, potas i magnez. Odtrucie alkoholowe pozwala na wyrównanie gospodarki wodno - elektrolitowej w organizmie.
Odtrucie alkoholowe zapewnia regenerację organizmu. Pozwala na poprawę kondycji fizycznej oraz psychicznej organizmu. Bardzo często ratuje to życie osoby uzależnionej.
Skutki uboczne podczas odtrucia alkoholowego
Podczas odbywania odtrucia alkoholowego jednostka odczuwać może skutki uboczne takie jak bóle głowy, bóle mięśni, potliwość, nudności, wymioty, biegunka, rozdrażnienie, zaburzenia snu, agresja, napady lęku, omamy, majaczenie czy halucynacje.
Długość odtrucia alkoholowego
Odtrucie alkoholowe trwa około 10 dni. Jednak o dokładnym czasie trwania detoksu decyduje lekarz na podstawie wyników badań. Należy pamiętać, że rozpoczęcie odtrucia alkoholowego to dopiero początek do odzyskania trzeźwości. Przed osobą uzależnioną jeszcze długa droga terapii, wymagająca wiele wysiłku, pracy i wytrwałości, aby osiągnąć wieloletni okres trzeźwości.
Detoks alkoholowy umożliwia podjęcie terapii leczenia uzależnień. Pozwala to osobie uzależnionej na dostrzeżenie otaczającego ją świata w trzeźwości. Osoba ta bardzo często pierwszy raz od długiego czasu może odbierać bodźce w trzeźwości.
Dla swojego bezpieczeństwa należy pamiętać, aby odtrucie alkoholowe podejmować w kontrolowanych warunkach szpitalnych pod ścisłą kontrolą specjalistów.
Cel odtrucia alkoholowego
- Głównym celem odtrucia alkoholowego jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn i substancji szkodliwych.
- Odtrucie organizmu pozwala również na wyrównanie gospodarki wodno - elektrolitowej organizmu oraz na przywrócenie prawidłowego stężenia witamin i substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu
- To pierwszy krok do zmiany swojego życia i niezbędny podjęcia terapii leczenia uzależnień. Pozwala to na trwałą zmianę własnego życi
- To również poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego pacjenta oraz jego ogólnego samopoczucia