Wiadomości

  • 1 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 191

Jak wpłynąć na efektywność w pracy? 4 sprawdzone sposoby!

Materiał partnera:

Masz problem z efektywnością w pracy? Czasami wystarczy zmiana dotychczasowych nawyków, aby zadbać o lepszą wydajność! Zastanów się, czy w Twoim przypadku nie wystarczy rezygnacja z rozpraszaczy lub ustalenie priorytetu zadań. Poznaj sprawdzone sposoby, dzięki którym szybko poprawi się Twoja skuteczność w realizacji obowiązków zawodowych!

Jak wpłynąć na efektywność w pracy? 4 sprawdzone sposoby!


1. Zastanów się nad priorytetem zadańJednym ze skutecznych sposobów na poprawę efektywności w pracy jest ustalenie priorytetowych zadań. Czasami za główną przyczynę spadku wydajności uznajemy dzielenie uwagi na kilka mniej ważnych obowiązków - o wiele lepszym rozwiązaniem jest skupienie się w pierwszej kolejności na najistotniejszych projektach. Ustalenie właściwej kolejności zadań to także skuteczny sposób na przeciwdziałanie multitaskingowi. Należy podkreślić, że wielozadaniowość to jedna z częstych przyczyn spadku efektywności, ponieważ utrudnia utrzymanie koncentracji.

Odwiedź portal https://theprotocol.it/ i sprawdź propozycje zatrudnienia, w których uda Ci się zachować wydajność pracy na wysokim poziomie!

2. Pozbądź się rozpraszaczyKluczowym czynnikiem wpływającym na obniżenie efektywności w pracy są tak zwane rozpraszacze. Zastanów się, co dokładnie odciąga Twoją uwagę od obowiązków. Być może problemem są włączone media społecznościowe, prywatna skrzynka mailowa czy nawet muzyka, której słuchasz w trakcie pracy. Postaraj się maksymalnie ograniczyć używanie telefonu komórkowego - najlepiej go wyciszyć lub odłożyć w innym pomieszczeniu, aby skutecznie zawalczyć z odruchem ciągłego sprawdzania wiadomości SMS czy surfowania po sieci. Czynnikiem rozpraszającym Twoją uwagę może być także włączone radio lub odbiornik telewizyjny - pamiętaj, że cisza sprzyja utrzymaniu maksymalnego skupienia.

Interesuje Cię praca, w której będziesz mógł wykazać się efektywnością działania? Poznaj najnowsze oferty!

3. Zadbaj o dobrą organizację pracyZ myślą o poprawie efektywności koniecznie należy zadbać o lepszą organizację czasu pracy. Warto dokładnie zaplanować realizację zadań, dzieląc je na etapy. Aby zwiększyć swoją wydajność, można także skorzystać z gotowych aplikacji i platform zaprojektowanych z myślą o efektywnym zarządzaniu czasem. Przykładem jest chociażby Nozbe, Google Calendar czy Evernote.

4. Stwórz komfortową przestrzeń do pracyCzy wiesz, że na Twoją wydajność w pracy wpływa najbliższe środowisko? Skutecznym sposobem na poprawę produktywności jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni do realizacji obowiązków zawodowych. Musisz zadbać między innymi o optymalne oświetlenie, najlepiej z dostępem do światła naturalnego. Na Twoją wydajność wpływa także temperatura w pomieszczeniu - najlepiej, aby oscylowała w granicy 20-22 stopni. Jeśli w miejscu pracy będzie za chłodno lub za gorąco, trudniej będzie utrzymać skupienie. Pamiętaj również o dostępie do świeżego powietrza - pomieszczenie należy regularnie wietrzyć. Na efektywność pracy wpływa także Twoje poczucie komfortu, dlatego zadbaj o wygodne krzesło i biurko dostosowane do najważniejszych potrzeb.

PodsumowanieDzięki kilku prostym sposobom możesz znacznie poprawić swoją wydajność. Naucz się efektywnego planowania obowiązków zawodowych i zadbaj o odpowiednie warunki pracy. Pamiętaj również o regularnych przerwach, dzięki którym będziesz wracać do swoich zadań z nową energią. Nie możesz także zapominać o wypoczynku - zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a odpoczynkiem w domowym zaciszu, to klucz do utrzymania efektywności pracy na wysokim poziomie.

Chcesz dokładnie wyliczyć okres przysługujących Ci urlopów z tytułu macierzyństwa? Skorzystaj z kalkulatora macierzyńskiego.