Wiadomości
- 7 marca 2023
- wyświetleń: 3814
Fizjoterapia dla kobiet w ciąży oraz niemowlaków - teraz w Pszczynie!
Artykuł sponsorowany:
Panuje przekonanie, iż do fizjoterapeuty udajemy się dopiero wtedy, gdy "coś jest nie tak". Tymczasem jest to tylko częściowa prawda - odpowiednio wdrażana profilaktyka i wspieranie sprawności pozwala uniknąć poważniejszych problemów w obrębie aparatu ruchu. Krajowa Izba Fizjoterapeutów rekomenduje wdrażanie fizjoterapii w proces utrzymania prawidłowego stanu zdrowia kobiet w ciąży - niezależnie, czy występują dolegliwości - a także konsultację każdego niemowlaka u fizjoterapeuty, by wspierać jego rozwój.
Fizjoterapia w ciąży
Powszechnie wiadomo, jak duże zmiany w organizmie kobiety zachodzą w momencie zajścia w ciążę. Fizjoterapia jest uważana za jeden ze sposobów nieinwazyjnego wspomagania pacjentek w ciąży, podczas adaptacji ciała do tego niezwykłego stanu, a także na eliminację dolegliwości bólowych. W okresie poporodowym stanowi metodę wsparcia dla mięśni całego ciała, które w czasie ciąży były obciążone większą pracą tak, aby każda mama mogła bez przeszkód opiekować się nowonarodzonym dzieckiem. Pomaga także w przypadku wystąpienia problemów z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, rozejściem mięśnia prostego brzucha oraz zaburzeniami strukturalnymi w obrębie blizny po cięciu cesarskim lub epizjotomii.
Nazywam się Justyna Berencz, jestem fizjoterapeutką posiadającą doświadczenie w fizjoterapii uroginekologicznej, ortopedycznej oraz pourazowej i pozabiegowej. W swojej pracy stosuję techniki manualne, techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego oraz techniki wisceralne. Moim podejściem staram się wyjaśnić wpływ dysfunkcji na całe ciało, zwłaszcza na rejony, które pozornie nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Takie spojrzenie pozwala skuteczniej pomóc pacjentom oraz udzielić wskazówek co do codziennego funkcjonowania.
Fizjoterapia niemowląt
Istotą konsultacji fizjoterapeutycznej niemowląt jest możliwość wspierania jego rozwoju już od pierwszych miesięcy życia. Prawidłowa stymulacja wzorców ruchowych oraz znajomość przyjaznej pielęgnacji będą procentować na przyszłość w odniesieniu do rozwoju psychomotorycznego. Ponadto szybkie rozpoznanie pozwala na skuteczniejszą terapię.
Do fizjoterapeuty dziecięcego najlepiej udać się po 6 tygodniu życia dziecka. Wcześniej powinniśmy dać dziecku czas na oswojenie się z nową rzeczywistością, gdyż w chwili przyjścia na świat komfortowe i bezpieczne warunki, jakie panowały w macicy, zostają zastąpione zupełnie innym otoczeniem. Niemowlak musi zaznajomić się z nowymi bodźcami - nieznanymi dźwiękami, zapachami czy obrazami, a przede wszystkim zmierzyć się z grawitacją.
Nazywam się Magdalena Cebularz, jestem fizjoterapeutką dziecięcą z doświadczeniem w diagnozie oraz terapii niemowląt i dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, dysfunkcjami o podłożu genetycznym i neurologicznym. Pomagam także rodzicom oswoić się z pielęgnacją niemowląt i wykorzystaniem ich potencjału motorycznego. W swojej pracy wykorzystuję przede wszystkim metody neurorozwojowe, techniki mięśniowo-powięziowe, elementy integracji sensorycznej oraz kinesiotaping.
Dane kontaktowe
Jeżeli potrzebujesz fizjoterapii dla siebie lub Twojego dziecka i zależy Ci na skutecznej terapii w bezpiecznych i komfortowych warunkach - zapraszamy do telefonicznej rejestracji!
RehaCare Justyna Berencz
- tel. 666 557 275
- http://www.fizjoterapia-pszczyna.pl
RehaKids Magdalena Cebularz
- tel. 535 328 522
- http://www.rehakids-pszczyna.pl
Adres: Pszczyna, ul. Bogedaina 2