Wiadomości

  • 24 stycznia 2023
  • wyświetleń: 331

Nowoczesne metody ochrony przed korozją

Materiał partnera:

Gdzie mają zastosowanie folie antykorozyjne?

folieantykorozyjne


Korozja to problem, który pojawia się wszędzie, gdzie mamy do czynienia z metalowymi produktami, częściami i podzespołami. Zabezpieczenie antykorozyjne szczególnie ważne jest w takich branżach jak budownictwo, przemysł maszynowy, samochodowy i stoczniowy, elektroniczny czy wojenny. Materiały zabezpieczające muszą być stosowane niezależnie od kształtu i gabarytów chronionego przedmiotu i zapewniać skuteczne zabezpieczenie przed korozją na całej jego powierzchni. Jednym z powszechnie stosowanych obecnie środków antykorozyjnych są folie antykorozyjne. Są proste w użyciu, uniwersalne i ekonomiczne. Oprócz ochrony przed korozją pełnią również rolę opakowania. Są niezastąpione zarówno w magazynowaniu jak i transporcie produktów metalowych.

Jakie są rodzaje folii antykorozyjnych?Kenmix.com.pl to jeden z liderów na rynku opakować i zabezpieczeń antykorozyjnych. Swoim klientom oferuje nowoczesne materiały z wykorzystaniem technologii VCI, która jest najskuteczniejszym zabezpieczeniem przed korozją. Folie antykorozyjne mogą występować w postaci rolek, arkuszy, worków, rękawów i półrękawów. Mogą różnić się grubością i wytrzymałością, a także stopniem nasycenia lotnymi inhibitorami korozji. Dział doradczy kenmix.com.pl dobierze najwłaściwszy rodzaj folii do produktów klienta, a także przygotuje folie antykorozyjne o odpowiednich rozmiarach. Oprócz typowych materiałów do pakowania kenmix.com.pl posiada w ofercie również antykorozyjne folie termokurczliwe i typu stretch.

Jak działają folie antykorozyjne?Dawniej podstawowym zabezpieczaniem przed korozją były różnego rodzaju smary lub nasączone nimi specjalne papiery. Nie tylko zabezpieczanie metalowych części w ten sposób było czasochłonne, ale również czyszczenie i usuwanie smaru. Folie antykorozyjne nie wymagają zastosowania smarów. Pakowanie jest proste, szybkie i bezpieczne, a metalowe podzespoły po rozpakowaniu natychmiast nadają się do użytku. Odpada również problem utylizacji smaru. Technologia VCI pozwala substancji antykorozyjnej wniknąć w najmniejsze szczeliny bez zastosowania płynów, olei czy smarów.

Folie VCI nie emitują podczas pakowania i przechowywania żadnych szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych. Nie brudzą i nie pozostawiają żadnych śladów. Są również proste i bezpieczne w utylizacji. Pełna ochrona działa już po kilkunastu minutach a kenmix.com.pl gwarantuje jej skuteczność. Trudno wyobrazić sobie obecnie magazynowanie i transport metalowych części bez folii antykorozyjnych.