Wiadomości
- 9 stycznia 2023
- wyświetleń: 711
Czym się różni karma dla psa od karmy dla kota?
Materiał partnera:
Czasami widząc promocyjną cenę na jedzenie dla zwierząt, mamy ochotę wziąć smakołyki dla kota i dać je psu lub na odwrót. Dlaczego jednak nie powinniśmy karmić naszych milusińskich żywnością przeznaczoną dla innego gatunku? Przecież to mięsożercy, prawda?
Otóż organizmy psów i kotów mają inne zapotrzebowania na składniki odżywcze, w tym sole mineralne i witaminy. Podając niedostosowane dla nich pokarmy, narażamy je na negatywne zmiany w układzie trawiennym - co będzie rzutowało na całego czworonoga.
Co w składzie ma dobra karma dla kota?
Koty są w pełni mięsożercami. Większość składników odżywczych (oraz wody!) przyjmują z tkanek odzwierzęcych. Mają problem z przyswajaniem minerałów z roślin - w szczególności ze zbóż. Ponadto kocia karma jest znacznie bardziej kaloryczna i zawiera więcej białka - przy jednoczesnej niskiej zawartości błonnika i węglowodanów.
Koci organizm wymaga także większego zapotrzebowania na wspomniane wyżej składniki, a także na witaminę A, argininę, taurynę i kwas arachidonowy. Ponadto choć nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać tauryny (w przeciwieństwie do psów) jest ona niezbędna do życia czworonoga. Karma dla kota Wiejska Zagroda jest sztandarowym przykładem, wartym polecenia. Bazuje na wysokiej jakości mięsie (żadnych rzeźniczych odpadów!), które jest niezbędne w jadłospisie mruczących przyjaciół.
Co wyróżnia karmę dla psa?
W przeciwieństwie do kotów, psy potrzebują większej ilości substancji odżywczej, którą uzyskują poprzez jedzenie warzyw i owoców. Podawanie wyłącznie mięsa psu może spowodować liczne niedobory w organizmie. Psia karma zawiera także dużo mniej białka niż koci wariant. Posiada jednak znaczne ilości węglowodanów, niezbędne czworonogom do prawidłowego funkcjonowania. Karma dla psa Wiejska Zagroda doskonale sprawdzi się w codziennej diecie zwierzęcia. Idealna kompozycja roślin i mięsa sprawi, że zyskujesz pewność podawania pupilowi do miseczki tego, co najlepsze.
Co jeśli pies je kocią karmę?
Jeśli ma to miejsce sporadycznie, w ramach podjadania, nic przesadnie złego się nie wydarzy. Należy jednak pamiętać o tym, że kocie jedzenie jest bardziej kaloryczne - karmiąc nim psa, łatwo można doprowadzić do otyłości czworonoga. Ponadto duży pies może się zakrztusić, spożywając niewielkie granulki lub dostać skrętu żołądka ze względu na ciągłe połykanie pokarmu zamiast gryzienia go.
Natomiast gdy ciągle podajemy zwierzęciu pokarm niedostosowany do potrzeb organizmu, poważnie narażamy go na utratę zdrowia. Zacząwszy od nadwagi, poprzez biegunki, wymioty, alergie pokarmowe aż na obciążeniu układu krwionośnego i uszkodzeniu trzustki oraz wątroby skończywszy.
Na sklep-psiakosc.pl znajdziesz sprawdzone karmy dla Twoich pupilów Będą one w pełni dostosowane do ich potrzeb żywieniowych, dzięki czemu zagwarantujesz zwierzętom możliwość długiego, szczęśliwego życia. Pamiętaj, że kocia i psia karma nie różnią się tylko sloganami marketingowymi, zdjęciami na etykiecie czy rozmiarami opakowań.