Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2022
  • 31 grudnia 2022
  • wyświetleń: 8410

Koncert dla Gai z udziałem Marcina Staszka. Zebrano dużą sumę!

"Niech to będzie nasz wspólny świąteczny cud" - tymi słowami między innymi rozpoczął się świąteczny koncert charytatywny zorganizowany w kościele w Łące z udziałem muzyków tej miejscowości oraz ich przyjaciół, a także gości specjalnych - Małgosi Szarek i Marcina Staszka. Wydarzenie było dedykowane 2-letniej Gai z Łąki. Prowadzona była zbiórka na jej leczenie. Ile udało się zebrać?To już nie pierwszy raz łączanie solidaryzują się z potrzebującą pomocy młodą mieszkanką wsi, która pragnie wreszcie zobaczyć świat. Było pięknie, było magicznie i było bardzo owocnie, ponieważ dzięki szczodrości publiczności na konto Gai wpłynęło aż 10 tysięcy złotych!

Koncert dla Gai z udziałem Marcina Staszka w kościele w Łące - 27.12.2022 · fot. Mateusz Przybyła


- Dziękujemy księdzu proboszczowi za udostępnienie naszej jakże klimatycznej świątyni, a także wykonawcom - wspaniałym wokalistom - Małgorzacie Szarek, Marcinowi Staszkowi, Dorocie Bieniek-Magierze, Katarzynie Ćwierz, Natalii Szafron, Szymonowi Kaulowi, Aurelii Uszok, Magdalenie Kawce, Kindze Baron, Paulinie Kolarz, Bartoszowi Mice i instrumentalistom - Patrycji Farudze, Grzegorzowi Koleczkowi, Bogdanowi Mice, Kacprowi Grajcarkowi, Dariuszowi Grajcarkowi, Bartkowi Durok, Danielowi Kolarz, Bartłomiejowi Dzidzie oraz lektorkom: Katarzynie Przybyle i Ani Durok za chęć niesienia bezinteresownej pomocy w dźwięczny sposób - mówią organizatorzy.

Gaja Operchalska
Gaja Operchalska z mamą · fot. archiwum rodzinne


- Dziękujemy za profesjonalne nagłośnienie i film Pawłowi Czesławowi Mice oraz fotografowi Mateuszowi Przybyle za uwiecznienie tych chwil na pięknych fotografiach - dodają.

- Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że jako wspólnota możemy w wielu formach przyłączać się do pomocy - podsumowują.

Za przeprowadzenie zbiórki odpowiadała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Link do zbiórki Gai na stronie Fundacji Serca dla Maluszka:

https://sercadlamaluszka.pl/nasi.../gaja-operchalska

Gaja zmaga się z wieloma wadami wrodzonymi: agenezją przegrody przeźroczystej, hipoplazją nerwów wzrokowych, dysplazją przegrodowo-oczną, poszerzeniem układu komorowego, ektopią tylnego płata przysadki oraz obniżonym napięciem mięśniowym. Teraz przede wszystkim walczy o wzrok.

Niedawno zakwalifikowała się do turnusu okulistycznego biofeedback w Poznaniu, a także do zabiegu nerwu wzrokowego w Rosji. Tamtejsi lekarze dali jej szansę na uratowanie wzroku. Terapia i zabieg są bardzo kosztowne, co przewyższa możliwości finansowe rodziny.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.