Wiadomości

 • 6 grudnia 2022
 • wyświetleń: 651

Radiofrekwencja mikroigłowa Virtue RF - zabieg medycyny estetycznej o wszechstronnym zastosowaniu

Materiał partnera:

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, którego działanie ukierunkowane jest na regenerację skóry. Istotą tej metody jest mikronkałuwanie i stymulacja falami radiowymi jednocześnie. Taka technika wspaniale wpływa na pobudzenie syntezy kolagenu w skórze. RF mikroigłowa ma zastosowanie w zabiegach anti-aging oraz w leczeniu różnego rodzaju niedoskonałości skórnych. Wyjaśniamy, jakie są wskazania do zabiegu oraz jakich efektów można się po nim spodziewać.

radiofrekwencja mikroiglowa warszawa


Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa?Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg odmładzający, z którego skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Jest to rodzaj intensywnego termoliftingu, którego celem jest poprawa struktury skóry poprzez pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych. Wykonywany jest przy pomocy specjalistycznej aparatury, np. urządzenia Virtue RF wyprodukowanego przez koreańską firmę ShenB. Stanowi kompilację mezoterapii igłowej i radiofrekwencji - dwóch niezwykle skutecznych technologii używanych w medycynie estetycznej. Dzięki takiemu połączeniu radiofrekwencja mikroigłowa stanowi niezwykle skuteczną terapię.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej i polega na wykonywaniu mikronakłuć skóry z jednoczesnym ogrzewaniem tkanek za pomocą fali radiowej. Przy pomocy końcówki wyposażonej w kilkadziesiąt mikroigieł, które są jednocześnie elektrodami, bezpośrednio do wnętrza tkanki emitowana jest fala radiowa. Największe natężenie prądu występuje w skórze właściwej. Temperatura, z jaką działa urządzenie wynosi od 40 do 70°C. To wszystko przyczynia się do natychmiastowego rozpoczęcia procesów naprawczych w skórze właściwej.

Procedura trwa około 20-40 minut i jest komfortowa dla pacjenta, ponieważ towarzyszy jej znieczulenie miejscowe kremem anestetycznym oraz jednoczesne chłodzenie kontaktowe skóry. Po radiofrekwencji mikroigłowej może wystąpić miejscowy obrzęk oraz zaczerwienienie. Objawy te ustępują po kilku godzinach. Po zabiegu należy stosować pielęgnację zaleconą przez lekarza, w tym kremy z filtrem UV. Z opalaniem należy wstrzymać się przez około 2 tygodnie.

Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowejRadiofrekwencja mikroigłowa to nowoczesna technologia, która umożliwia leczenie wielu niedoskonałości skórnych. Polecana jest osobom, chcącym poprawić stan swojej skóry w minimalnie inwazyjny, ale skuteczny sposób. Radiofrekwencję można zastosować m.in. w celu:

 • poprawy kolorytu skóry,
 • ujędrnienia,
 • redukcji drobnych i głębokich zmarszczek, również w delikatnej okolicy oczu,
 • nieinwazyjnego liftingu twarzy,
 • podniesienia opadających policzków,
 • poprawy owalu twarzy,
 • zagęszczenia i wyrównania struktury skóry,
 • zwężenia rozszerzonych porów,
 • zmniejszenia wiotkości skóry na brzuchu,
 • redukcji blizn,
 • redukcji rozstępów,
 • redukcja cellulitu.


Jak RF mikroigłowa działa na skórę?Na skutek radiofrekwencji mikroigłowej głęboko w skórze tworzą się mikrouszkodzenia termiczne, przy minimalnym uszkodzeniu naskórka. Efektem jest intensywna produkcja włókien kolagenowych, które przyczyniają się do wzmocnienia, ujędrnienia i odmłodzenia skóry, a także naprawy takich defektów, jak bruzdy, blizny czy rozstępy. Jednocześnie poprawia się koloryt skóry. Cera nabiera świeżości i blasku.

Dla uzyskania optymalnych efektów warto poddać się serii zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej. Ich liczbę oraz częstotliwość ustala lekarz podczas konsultacji z pacjentem. Specjaliści zalecają przeważnie 3-4 zabiegi w miesięcznych odstępach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.