Wiadomości

  • 5 grudnia 2022
  • 20 grudnia 2022
  • wyświetleń: 12937

[FOTO] Na pszczyńskim rynku odbyła się Wigilia dla bezdomnych

Pszczyńskie Stowarzyszenie "Ludzie dla ludzi" zorganizowało w sobotę, 17 grudnia Wigilię dla bezdomnych na rynku w Pszczynie.

Wigilia dla bezdomnych na pszczyńskim rynku - 17.12.2022 · fot. Stowarzyszenie "Ludzie dla Ludzi"


Na wydarzenie zaprosił Adrian Kuś, wyróżniony ostatnio tytułem Wolontariusz Roku 2022. To założyciel stowarzyszenia, pomysłodawca i organizator akcji serwowania na rynku gorącej zupy dla bezdomnych. Prowadzi zbiórki odzieży i żywności, zaprasza bezdomnych, mających problem alkoholowy na Dni Trzeźwości.

- Drodzy Mieszkańcy Pszczyny, jesteśmy nowym stowarzyszeniem o nazwie "Ludzie dla ludzi". Naszym celem jest pomoc bezdomnym. Już rok temu - jeszcze nieformalnie - w okresie jesiennym i zimowym serwowaliśmy dla nich na rynku gorącą zupę. W tym roku również prowadzimy tę akcję, a jest ona możliwa dzięki wsparciu miejscowych lokali gastronomicznych i innych firm - mówią przedstawiciele organizacji.

- Dzięki naszym staraniom, pszczyńscy bezdomni mogą też uczestniczyć w Dniach Trzeźwości, gdzie mogą dowiedzieć się, jak zrobić pierwszy krok w stronę uporania się z chorobą alkoholową, a także posłuchać tych, którym się to udało. W Pszczynie powstało też miejsce, gdzie bezdomni mogą się ogrzać, coś zjeść, napić się gorącej herbaty czy wykąpać - opowiadają o działalności stowarzyszenia.

W sobotę, 17 grudnia, podobnie jak rok temu, zorganizowano przy pszczyńskim kościele ewangelickim na rynku Wigilię dla bezdomnych. Na potrzebujących czekała ryba z ziemniakami i kapustą, zupa pieczarkowa, a także kawa, ciasto i tradycyjne śląskie makówki. Każdy został też obdarowany plecakami i kosmetyczkami z niezbędnymi kosmetykami. Były też paczki z konserwami mięsnymi, rybnymi i słodyczami.

Działania stowarzyszenia można śledzić na Facebooku - kliknij w link.

Loading...

ar, BM / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.