Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2022
  • wyświetleń: 8405

Słona kara dla złodziejki słodyczy

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali wczoraj na terenie Suszca 31-letnią złodziejkę słodyczy. Sprawczyni została ukarana mandatem, a towar wrócił na sklepowe półki. Taką samą karę otrzymał mąż kobiety, który utrudniał wykonywanie mundurowym czynności służbowych podczas interwencji.

Bombonierka, czekoladki, słodycze, czekolada
Słona kara dla złodziejki słodyczy · fot. pixabay.com


W czwartek, 1 grudnia około godziny 12:30 pszczyńscy policjanci zostali skierowani do sklepu Biedronka w Suszcu, gdzie doszło do ujęcia złodziejki. Policjanci na miejscu ustalili, że 31-letnia obywatelka Mołdawii dokonała kradzieży 21 bombonierek.

Dzięki szybkiej reakcji zgłaszającego i mundurowych towar został odzyskany. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym. Podczas interwencji na miejsce przyjechał mąż kobiety, który utrudniał wykonywanie mundurowym czynności służbowych. Ponadto mężczyzna nie stosował się do wydawanych poleceń, w związku z czym policjanci na niego także nałożyli mandat karny.

Policja przypomina:

"Kto umyślnie, nie stosując się do wydawanych przez funkcjonariusza Policji lub Straży Granicznej, na podstawie prawa, poleceń określonego zachowania się, uniemożliwia lub istotnie utrudnia wykonanie czynności służbowych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny" (art. 65a Kodeksu Wykroczeń).

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.