pless.pl

Wiadomości

  • 23 listopada 2022
  • wyświetleń: 303

Co powinieneś wiedzieć na temat medycznej marihuany?

Materiał partnera:

Wysiłki dotyczące zalegalizowania terapii medyczną marihuaną trwały dość długo. Na szczęście od kilku lat lekarze mają już możliwość swobodnego przepisywanie medycznej marihuany dla swoich pacjentów. W jakich przypadkach zaleca się jej stosowanie? Kiedy może rzeczywiście pomagać? Do jakiego lekarza trzeba się udać, aby uzyskać receptę? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące medycznej marihuany!

pexels.com


  • Medyczna marihuana - co warto o niej wiedzieć?
  • Recepta na marihuanę medyczną Warszawa - jak ją zdobyć?
  • Zdobądź legalną medyczną marihuanę i ciesz się korzyściami
  • Z czego może wynikać popularność medycznej marihuany?


Medyczna marihuana - co warto o niej wiedzieć?Marihuana lecznicza odnosi się do leku, który powstał z suszu konopi indyjskich. Cenne dla nas kannabinoidy powstają właśnie po zasuszeniu kwiatostanów. W kontekście tego poradnika warto wspomnieć również o CBD, który w przeciwieństwie do THC nie ma działania psychoaktywnego. Na uwagę zasługuje tutaj bowiem działanie lecznicze.

W jakich sytuacjach stosuje się leczenie medyczną marihuaną?Dotyczy to między innymi niwelowania chronicznego bólu - zarówno o charakter neuropatycznym jak i po urazach. Susz medycznej marihuany może być także pomocny w walce z depresją i obniżonym nastrojem, a także ze stanami lękowymi czy autyzmem. Może także przynosić pozytywne rezultaty w walce ze stwardnieniem rozsianym, nowotworami czy chorobami reumatycznymi. Po medyczną marihuanę sięgają także osoby z jasną czy stanami zapalnymi. Jak widać repertuar zastosowań dotyczący przeprowadzenia terapii medyczną marihuaną jest naprawdę szeroki.

Recepta na marihuanę medyczną Warszawa - jak ją zdobyć?W Polsce marihuanę medyczną może przepisać każdy lekarz medycyny rodzinnej oraz lekarz specjalista w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta oraz dokumentację medyczną. W praktyce konopie lecznicze są najczęściej przepisywane przez lekarzy onkologów dla uzupełnienia terapii i łagodzenia skutków np. chemio- czy radioterapii. Kolejną grupą lekarzy są psychiatrzy, którzy chcą wprowadzić leczniczą marihuanę w niwelowaniu objawów depresji czy stanów lękowych. Recepta na medyczną marihuanę może być zrealizowana w kilkudziesięciu aptekach w stolicy. Świadczy to o popularności oraz skuteczności terapii konopnej. Jeżeli w kręgu Twoich zainteresowań jest recepta na marihuanę medyczną Warszawa - nie pozostaje Ci nic innego jak zgłosić się do lekarza podczas wizyty stacjonarnej (z wyjątkiem lekarza weterynarii) lub w formie online.

Zdobądź legalną medyczną marihuanę i ciesz się korzyściamiMedyczna marihuana z uwagi na wszechstronność zainteresowań cieszy się coraz większą popularnością. Jeżeli zależy Ci na tym, aby wprowadzić marihuanę leczniczą do leczenia swoich dolegliwości - zgłoś się specjalisty, którzy pomoże Ci uzyskać pożądany cel. Po konsultacji wystarczy zrealizować receptę w jednej z wybranych aptek. Zastanawiasz się, ile wynosi całkowity koszt leczenia medyczną marihuaną? Weź pod uwagę, że jeden gram kosztuje od 50 do 70 zł. Opakowania dostępne w aptekach mają z reguły od 5 do 10 gram. Poza kosztem samej marihuany trzeba uwzględnić koszt sprzętu, który umożliwi jej stosowanie. Mowa tutaj o waporyzatorze, wadze oraz o młynku, który posłuży Ci do rozdrabniania suszu.

Z czego może wynikać popularność medycznej marihuany?Obecnie coraz więcej osób zaczyna w pierwszej kolejności stosować naturalne preparaty zamiast od razu sięgać po syntetycznie wytworzone leki w laboratoriach. Zwrot ku naturze, zaufanie do jej darów, chęć bazowania na wytworach przyrody, brak zaufania do koncernów farmaceutycznych - to wszystko stanowi powody, które skłaniają coraz większy odsetek pacjentów do korzystania z omawianego produktu jakim jest marihuana medyczna.

Kolejny aspekt dotyczy tego, że cechuje się ona naprawdę szerokim spektrum działania. Może być wykorzystywana zarówno w przypadku leczenia paliatywnego, przez pacjentów chorujących na cukrzycę, stwardnienie rozsiane czy depresję lub choroby Alzheimera. Co ważne - konopie medyczne mogą także pomagać w przypadku atopowego zapalenia skóry czy łagodzenia bólu.

Podsumowując - jeżeli utożsamiasz się choć z jedną z wspomnianych dolegliwości - udaj się do swojego lekarza rodzinnego i przedstaw swoje oczekiwania. Na podstawie aktualnej wiedzy i Twojej indywidualnej sytuacji lekarz oceni, czy stosowanie medycznej marihuany może być zasadne. Weź jednak pod uwagę, że jeżeli jesteś pod opieką specjalistów i zażywasz leki na swoją przypadłość - nie powinieneś ich odstawiać, chyba że lekarz zaleci inaczej. Recepta na medyczną marihuanę nie wyklucza przerwania dotychczasowej terapii, a ma stanowić jej uzupełnienie.

Jeżeli chcesz przetestować na sobie działanie tego produktu - nie pozostaje Ci nic innego jak udanie się do lekarza pierwszego kontaktu. Gdy uda mu się wystawić receptę - wówczas będziesz musiał jeszcze skompletować podstawowy sprzęt, dzięki któremu będziesz mógł przyjmować medyczną marihuanę. Pamiętaj o regularnym stosowaniu w oparciu o dawki wskazane przez Twojego lekarza prowadzącego.