pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2022
  • wyświetleń: 607

Nowe nasadzenia wzdłuż przebudowanej ulicy

Latem tego roku została przebudowana ulica Cichego na osiedlu Powstańców Śląskich. Jesienią, we współpracy i po konsultacjach z mieszkańcami, Miejski Zakład Zieleni w Pszczynie posadził wzdłuż drogi dziewięć pięknych jarzębów szwedzkich.

Reklama

Nasadzenia na ul. Cichego na osiedlu Powstańców Śląskich
Nasadzenia na ul. Cichego na osiedlu Powstańców Śląskich - 11.2022 · fot. UM Pszczyna


Przebudowa była prowadzona na odcinku o długości 252 m. W ramach inwestycji położono nawierzchnię asfaltową wraz z odwodnieniem w postaci rozbudowy istniejącej kanalizacji deszczowej. Koszty inwestycji zleconej przez Urząd Miejski w Pszczynie wyniosły 605 224,35zł.

Jesienią z inicjatywy mieszkańców, dzięki współpracy z Miejskim Zakładem Zieleni, w miejscach, gdzie była taka możliwość posadzono dziewięć jarzębów szwedzkich. To gatunek ozdobny, charakteryzujący się małymi wymaganiami glebowymi i dużą mrozoodpornością. Drzewa z pewnością uczynią tę część osiedla jeszcze bardziej atrakcyjną i przyjemną.

- Coraz częściej mieszkańcy naszej gminy zaznaczają chęć wykonania nasadzeń przy okazji prac drogowych i przebudowy ulic. Ta rosnąca świadomość potrzeby zazieleniania Pszczyny i sołectw bardzo cieszy. Miejski Zakład Zieleni otwarty jest na wszelkie inicjatywy i chętnie współpracuje w realizacji takich pomysłów - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak dodaje, w ostatnim czasie nasadzenia wykonano także na osiedlu Piastów, a podobne są w planie na osiedlu Daszyńskiego.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.