pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 1379

Mer Buczy odwiedził Pszczynę. Podziękował za pomoc

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

W środę, 2 listopada Pszczynę odwiedził mer Buczy Anatolij Fedoruk. W trakcie spotkania z burmistrzem Dariuszem Skrobolem wyraził ogromną wdzięczność mieszkańcom Pszczyny za wszelkie wsparcie, jakie w ostatnich miesiącach otrzymała ukraińska strona.

Reklama

W środę, 2 listopada Pszczynę odwiedził mer Buczy Anatolij Fedoruk
Pszczynę odwiedził mer Buczy Anatolij Fedoruk. Spotkał się z burmistrzem Dariuszem Skrobolem - 02.11.2022 · fot. UM Pszczyna


W spotkaniu uczestniczyli również zastępcy burmistrza Magdalena Czarnecka oraz Piotr Sidzina, a także Maciej Paź, dyrektor Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie.

- Usłyszeliśmy dużo ciepłych słów za ogromną mobilizację i wsparcie udzielone przez mieszkańców Pszczyny. Mer podziękował za naszą wizytę w Buczy oraz konwoje humanitarne trafiające w najtrudniejszym okresie - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Podczas krótkiej wizyty Anatolij Fedeoruk opowiadał, jak wygląda odbudowa miasta. Wskazał na ogromne problemy z utrzymaniem elektryczności i stałych dostaw prądu. Przedstawił działania mające na celu przygotowania mieszkańców do zbliżającej się zimy.

Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie z dostępem do generatorów prądu o mocach 5, 10, a także 100 kW. Jeżeli ktoś w Pszczynie dysponuje odpowiednim sprzętem i chciałby go przekazać, proszony jest o kontakt z Biurem Prasowym pod nr tel. 668-423-555.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj