Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2022
  • wyświetleń: 1590

Wykład w Muzeum: Dyskretny urok angielskiej arystokracji

Za nami:

W czwartek, w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie, odbędzie się wykład Dyskretny urok angielskiej arystokracji - epoka edwardiańska. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w Muzeum. Są jeszcze ostatnie, wolne miejsca! Początek o godz. 17:00.

Umarła Królowa, niech żyje Król! To wezwanie rozbrzmiewało niedawno w każdym zakątku Wysp Brytyjskich. Śmierć Królowej i objęcie tronu przez nowego monarchę obwieścił Królewski Herald w sposób, który nie zmienił się od ponad 600 lat! Na ulicach Londynu i w rezydencjach królewskich odbyły się uroczystości bardzo podobne do tych, które miały miejsce po śmierci Królowej Wiktorii w 1901 r. Jej następca, Edward VII, mimo iż, panował stosunkowo krótko, bo raptem niecałe 10 lat, nadał ton całej epoce nazwanej od jego imienia.

Kim był Bertie? Co go łączy z Królem Karolem III? Jak to się stało, że monarchia i arystokracja na Wyspach przetrwała wszystkie dziejowe burze?

Zapraszamy na wykład.

Wykład w Muzeum: Dyskretny urok angielskiej arystokracji

ups / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.