pless.pl

Wiadomości

  • 22 października 2022
  • wyświetleń: 327

Wnętrze w stylu eko - co trzeba o nim wiedzieć?

Materiał partnera:

Kusi Cię wizja wnętrza, w którym pełno odwołań do świata natury? Jesteś już znudzony nowościami wnętrzarskimi, które co jakiś czas dyktują warunki - wskazują, co jest modne, a co nie? Postaw na ponadczasowy styl ekologiczny i żyj w zgodzie z naturą!

wnetrze w stylu eko


Styl eko we wnętrzach - do kogo jest adresowany?Zainteresowanie wnętrzami eko stale rośnie. Nic dziwnego, styl ten odpowiada zarówno na potrzeby osób zabieganych, żyjących w permanentnym stresie, jak i tych którym troska o środowisko naturalne jest szczególnie bliska. Styl naturalny ma naprawdę spore grono zwolenników. Ujmuje jasną i wyważoną kolorystyką, stonowanymi kompozycjami, obecnością materiałów naturalnych i minimalizmem. Co istotne, estetyka ta jest otwarta na recykling i rękodzieło.

Eko styl odnajdzie się we wszystkich przestrzeniach, zarówno tych dużych, jak i mniejszych. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć go z innymi kierunkami aranżacyjnymi. Szczególnie interesująco zaprezentuje się w towarzystwie stylu skandynawskiego, rustykalnego, minimalistycznego czy prowansalskiego.

Baza wnętrza ekologicznego - co na ścianę i podłogę?Wnętrze w duchu eko powinno być utrzymane w stonowanych kolorach, najlepiej takich, które odwołują się do świata przyrody. Ściany możesz pomalować farbą np. w kolorze białym, beżowym, écru, zielonym czy brązowym, a jedną z nich wykończyć materiałem dekoracyjnym o ciekawej fakturze lub motywie. Płytki ze starej cegły, kamień, drewniane lamele, tapeta z roślinnym wzorem - te propozycje warto rozważyć. Co z podłogą? Poprawnym, jeśli nie najlepszym, wyborem będzie drewno. Drewniana podłoga stworzy ponadczasowe tło dla mebli i dodatków, a jednocześnie pozwoli "wybrzmieć" estetyce dominującej we wnętrzu.

Wyposażenie eko wnętrza - co kupić?Jak już wspomnieliśmy, styl eko stawia na naturalność i prostotę. Nie oznacza to jednak, że pomieszczenia urządzone w tym stylu są surowe, chłodne czy ascetyczne. Wręcz przeciwne! Za sprawą starannie dobranych mebli i dodatków - wyłącznie naturalnych, wnętrza ekologiczne emanują przytulnością i spokojem. Panuje w nich niewymuszona harmonia i kojąca zmysły atmosfera.

A jak to wygląda w rzeczywistości? W klasycznym pomieszczeniu urządzonym zgodnie z nurtem ekologicznym, drewno pojawia się nie tylko na podłodze, ale i w postaci mebli. Liczne dodatki wnętrzarskie typu kwietniki, lampiony, lampy, oprawy luster, a nawet fotele, wykonane są z wikliny, bambusa, rattanu lub trawy morskiej. Z kolei wszelkiego rodzaju tekstylia z wełny, bawełny bądź lnu. We wnętrzach naturalnych bardzo ważna jest obecność materiałów z odzysku i pomysłowych ozdób handmade. Na sam koniec duża ilość roślin doniczkowych, które udekorują wnętrze, a przy okazji oczyszczą powietrze.