Reklama

Wiadomości

  • 21 października 2022
  • wyświetleń: 2080

[ZDJĘCIA] Polsko-czeska konferencja w Skansenie

12 października w pszczyńskim skansenie odbyła się międzynarodowa konferencja polsko - czeska pt. "Konserwacja zabytkowych obiektów drewnianych".

Polsko-czeska konferencja w Skansenie - 12.10.2022 · fot. Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej


Wydarzenie było częścią realizowanego mikroprojektu pn. "Stodoła ośmioboczna z Kryr jako miejsce zachowania lokalnej tradycji i kultury" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Uczestnikami wydarzenia byli przedstawiciele z Polski i Czech. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele czeskiego partnera projektu Miasta Paskov, osoby reprezentujące czeskie i lokalne instytucje kultury, wojewódzcy konserwatorzy zabytków, zarządcy obiektów drewnianych położonych na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego oraz reprezentanci Państwowej Straży Pożarnej.
Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Skansenu Przyrodniczego w Rožnove pod Radhoštěm, Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie i Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

Konferencja miała na celu wymianę doświadczeń z dziedziny konserwacji zabytkowych obiektów drewnianych oraz wzmocnienie wzajemnej współpracy pomiędzy partnerami projektu. Konferencję można było oglądać na żywo na skansenowskim Facebooku, co umożliwiło każdemu zainteresowanemu tematem, wysłuchania jej treści. Podczas konferencji obecny był tłumacz polsko-czeski, dzięki czemu wystąpienia prelegentów były zrozumiałe dla wszystkich uczestników.

Partnerem wiodącym projektu jest Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.

Polsko-czeska konferencja w Skansenie

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj