Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2022
  • wyświetleń: 2126

[FOTO] Przyjaźń polsko-niemiecka. Delegacja w Goczałkowicach

W miniony weekend w Goczałkowicach gościła delegacja gminy partnerskiej Plossberg, z burmistrzem Lotharem Müllerem na czele.

Przyjaźń polsko-niemiecka. Delegacja w Goczałkowicach - 14-17.10.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Współpraca Goczałkowic-Zdroju z niemiecką gminą Plossberg trwa od 2012 r. Odbywają się spotkania przedstawicieli obu gmin, lokalnych organizacji, stowarzyszeń. To okazja do wymiany doświadczeń, wsparcia w wielu dziedzinach. Ostatnie spotkanie miało miejsce w 2019 roku. Delegacja z Goczałkowic-Zdroju (w tym chór Semper Communio i przedstawiciele OSP Goczałkowice-Zdrój) wzięła udział w obchodach 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Plossberg.

W miniony weekend mieliśmy zaszczyt kolejny raz spotkać się, tym razem w naszej gminie. W piątek do Goczałkowic-Zdroju przyjechała pięcioosobowa delegacja, w tym m.in. burmistrz Plossberg Lothar Müller oraz jego zastępca.

W sobotę zaprosiliśmy naszych gości na spacer po gminie. Wójt Gabriela Placha pokazała najważniejsze inwestycje, które udało się zrealizować w ostatnich latach, m.in. centrum przesiadkowe, nowe przedszkole, Stary Dworzec, budynek Górnik, pokazała Zdrój oraz Park Zdrojowy. W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury przedstawiciele Plossberg zobaczyli prezentację ukazującą najważniejsze działania ostatnich lat w Goczałkowicach.

Przyjaźń polsko-niemiecka. Delegacja w Goczałkowicach - 14-17.10.2022
Przyjaźń polsko-niemiecka. Delegacja w Goczałkowicach - 15.10.2022 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W roku jubileuszu 30-lecia gminy częstowaliśmy też urodzinowym tortem. Pierwsze kawałki pokroili wójt Gabriela Placha wspólnie z burmistrzem Lotharem Müllerem. Goście zobaczyli także Ogrody do Zwiedzania Kapias, Akademię BVB im. Łukasza Piszczka, mieli okazję przejechać się po gminie meleksem, spotkali się z radnymi Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój, byli też w OSP Goczałkowice-Zdrój.

Niedziela upłynęła pod znakiem wycieczki do Wisły, gdzie nasi niemieccy goście odwiedzili m.in. Pałacyk Prezydencki, a także Centrum Koronki Koniakowskiej czy Centrum Produktu Regionalnego w Koniakowie. Wizytę zakończyło w poniedziałek poranne spotkanie w Urzędzie Gminy.

- Cieszę się, że mogliśmy się po trzech latach przerwy spotkać z naszymi przyjaciółmi z Plossberg. Za nami wiele ciekawych rozmów. Nasza współpraca rozwija się, dlatego w listopadzie planujemy kolejną wizytę. Wspólnie z radnymi chcemy pojechać do naszej gminy partnerskiej, by wziąć udział w wystawie szopek bożonarodzeniowych, która jest ważnym wydarzeniem w Plossberg - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Wizyta delegacji z gminy partnerskiej Plossberg w Goczałkowicach, 14-17 października 2022 r.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.