Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2022
  • 11 października 2022
  • wyświetleń: 4086

Zebrano pieniądze na leczenie Olka Budzika!

Pasek na zbiórce dla Olka Budzika w serwisie SiePomaga właśnie się zazielenił! Pieniądze na leczenie udało się zebrać po blisko roku od momentu rozpoczęcia akcji.

Zebrano pieniądze na leczenie Olka Budzika!


Wpis rodziców na facebookowym fanpage'u:

Witajcie Kochani!

Ogromna niespodzianka dla całej naszej rodziny, spełniły się nasze marzenia o środkach na rehabilitację naszego synka. Jedyne co przychodzi nam na myśl to dziękujemy - takie zwykłe dziękujemy.

Przez blisko rok dawaliście nam nadzieję, otaczaliście nas ciepłem swoich serc i dzięki Wam każdy trudny dzień był do zniesienia. Do końca życia nie zdołamy oddać tego dobra które nas spotkało. Jesteście cudowni, najlepsi i macie ogromną moc. Dziękujemy za wsparcie Olusia, za każdy gest dobra, za wszystko. Weronika Cholewa i Adam Cholewa - jesteśmy niesamowici wdzięczni, że to właśnie Nam pomogliście. Dziękuję to za mało. Jesteście cudowni.

Nasze wspaniałe dziewczyny z Załogi dziękuję, za wszystko, za każde słowo wsparcia, ciśnięcie Nas do przodu.

Wam kochani, za wszystkie wpłaty, za licytacje.

Jedyne co możemy Wam obiecać to, że ani jeden grosik nie zostanie zmarnowany. Dosłownie każdy będzie wykorzystany jak najlepiej dla naszego Olusia.

Słowa stają w gardle, łzy płyną z oczu, ale tym razem to łzy szczęścia. To wszystko dzięki Wam.

Dziś jedyne podziękowanie jakie mogę Wam obiecać to będzie modlitwa za Wasze zdrowie, za dobro, które nam podarowaliście.


Olek Budzik
Olek Budzik · fot. SiePomaga


Olek Budzik urodził się nie dając żadnych znaków życia. Nie oddychał, nie płakał, był siny, nie wykazywał poprawnych odruchów. Jego tętno było praktycznie niewyczuwalne. W pierwszej minucie życia otrzymał zaledwie 2 punkt w skali Apgar. W trybie pilnym został przewieziony na Oddział Intensywnej Terapii, gdzie zaczęła się walka o jego życie. Lekarze przekazali informację, że jego szanse na przeżycie są niewielkie.

Godziny mijały, a Oluś toczył heroiczną walkę. Przetrwał wszystkie ciężkie chwile. Jednak niedotlenienie w okresie prenatalnym oraz komplikacje okołoporodowe spowodowały ogromne spustoszenie w jego organizmie.

Po prawie 3- tygodniowym pobycie Olka na intensywnej terapii, rodzice wiedzieli, że ich synek ma niedrożny przewód Botalla, wrodzone zapalenie płuc, przepuklinę pachwinową, drżenia ciała, zbyt niską glukozę. Na domiar złego nie oddychał sam, był intubowany, wentylowany, musiał mieć przetaczaną krew, a jego brzuszek nie trawił pokarmu. U chłopca zdiagnozowano też padaczkę lekooporną.

Przez komplikacje przy porodzie, Olek prawdopodobnie do końca swoich dni będzie zmagał się z wieloma trudnościami. Zaraz po narodzinach stwierdzono u niego wiele schorzeń, które wymagają leczenia i intensywnej rehabilitacji. Dzięki wsparciu wielu osób udało się zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację chłopca. To kolejny CUD, którego dokonali m.in. mieszkańcy naszego powiatu angażujący się w zbiórkę.

ups / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.