Wiadomości

  • 5 października 2022
  • wyświetleń: 505

Strój sportowy na treningi outdoorowe w zimie - co wybrać?

Materiał partnera:

Zimowa pora to dla wielu osób delektowanie się herbatą w wygodnym stroju przed telewizorem. Są też ci, którzy czują przypływ energii i chętnie wychodzą na zewnątrz. Do biegania oraz innych treningów przydadzą się wtedy sportowe ubrania. Jakie wybrać? Podpowiadamy.

active-young-man-is-running-forest-road-during-winter-training-outside


Bieganie zimą - jak się ubierać?Podstawowym błędem biegaczy, którzy rozpoczynają pierwsze w życiu zimowe treningi, jest ubieranie się w zbyt ciepłe rzeczy. Tymczasem strój do biegania w zimie powinien chronić nie tylko przed wyziębieniem, ale i przed przegrzaniem, które bywa równie groźne. Kiedy solidnie się zgrzejemy, jesteśmy o wiele bardziej podatni na przewianie, będące częstą przyczyną przeziębień.

Jeśli nie chcesz utknąć na tydzień w łóżku z gorączką i katarem, nie ulegaj pokusie i na trening nie zakładaj na siebie wszystkich biegowych rzeczy, które masz w szafie. Postaw na tak zwaną "cebulkę", czyli strój warstwowy, składający się z 2-3 lekkich, oddychających ubrań. Poniżej przedstawiamy propozycje poszczególnych warstw, wraz ze wskazaniem konkretnych produktów znanych marek sportowych. Odzież outdoor musi być zatem dokładnie przemyślana, ponieważ źle dobrane ubrania będą potem tylko leżeć w czeluściach szafy.

Jak wybrać spodnie do biegania zimą?Zanim zaczniesz szukać konkretnych rozwiązań, musisz zdecydować, czy wolisz spodnie ocieplane czy leginsy do biegania, czasem zwanymi również getrami. Te pierwsze różnią się od zwykłych spodni zastosowanymi materiałami - są lekkie i oddychające - pot transportowany jest na zewnątrz materiału, który jednocześnie chroni przed wiatrem oraz krojem, który uwzględnia specyfikę biegowego kroku. Legginsy termoaktywne do biegania, wyprodukowane z równie funkcjonalnych materiałów co spodnie biegowe, różnią się od nich przede wszystkim krojem, materiał ściśle przylega do ciała.

Niewątpliwą zaletą spodni do biegania jest mało rzucający się w oczy model. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem możesz być skrępowany latając po okolicy w obcisłych wariantach. Możesz je również wykorzystać na siłowni czy nawet w domu, dlatego uznawane są za niezwykle uniwersalne. Dodatkowo luźne, lekkie spodnie do biegania świetnie sprawdzą się jako druga warstwa na getry termoaktywne.

W przypadku legginsów nic nie obciera, nic się nie przesuwa, wszystko jest na swoim miejscu. Możesz w zupełności skupić się na biegu i czerpać z treningu samą przyjemność. Większość z nich ma również przylegające kieszenie, z których klucze czy telefon nie wypadną tak łatwo, jak w przypadku luźnych spodni dresowych.