Wiadomości

  • 5 października 2022
  • 8 października 2022
  • wyświetleń: 2129

Termomodernizacja budynków komunalnych przy ul. Hallera

Przy ulicy Hallera zakończyła się termomodernizacja dwóch budynków komunalnych.

Termomodernizacja budynków przy ul. Hallera 52a i 52b w Pszczynie - 04.10.2022 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Budynki znajdują się przy ulicy Hallera pod numerami 52a i 52 b. W ramach inwestycji wykonano między innymi: docieplenie elewacji, ogrzewanie elektryczne (grzejniki elektryczne na podczerwień), zdemontowano piece na paliwo stałe, a także wymieniono bojlery ciepłej wody na elektryczne.

Zadanie wykonano w ramach projektu "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych w Gminie Pszczyna - etap II", na który gmina Pszczyna pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Spójności.

- Termomodernizacja budynków przy ul. Hallera to część z szesnastu inwestycji, na które gmina Pszczyna pozyskała dofinasowanie. Wartość całego projektu to kwota w wysokości 3,7 mln zł. Środki zewnętrze wyniosą natomiast 2,6 mln zł - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

W ramach projektu przewidziano także działania termomodernizacyjne w budynkach komunalnych przy ul. Dobrawy, Sznelowiec, Kopernika, Chrobrego, Sokoła, Bielskiej w Pszczynie oraz Nad Jeziorem w Wiśle Małej.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.