pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 czerwca 2006
  • wyświetleń: 2125

Przeciwdziałamy niedostosowaniu społecznemu

W dniach 26 czerwca -1 lipca w Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” w Pszczynie odbywa się szkolenie zespołu interdyscyplinarnego, w skład którego wchodzą pedagodzy, kuratorzy, straż miejska, pracownicy socjalni, psycholodzy, pracujący z młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym, demoralizacją i przestępczością.

Szkolenie to jest jednym z wielu działań realizowanych w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Niedostosowaniu Społecznemu wśród Dzieci i Młodzieży. Celem szkolenia jest doskonalenie umiejętności w zakresie przeciwdziałania nieakceptowanym zachowaniom dzieci i młodzieży, a także w zakresie niesienia pomocy rodzinie w różnorodnych sytuacjach kryzysowych.

Najważniejszym celem kursu jest zacieśnianie współpracy między przedstawicielami różnych instytucji i opracowanie zasad współdziałania w zakresie profilaktyki wszelkich przejawów patologii społecznej.

Szkolenie prowadzą pracownicy Centrum Metodyki Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Bierze w nim udział około 50 osób z terenu Powiatu Pszczyńskiego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.