pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2022
  • wyświetleń: 7058

Policja: kontrole dronem na DK-1 w Pszczynie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania wymierzone przeciwko piratom drogowym, z wykorzystaniem kamery umieszczonej w dronie. Mundurowi ujawnili 14 wykroczeń polegających na niestosowaniu się kierowców do sygnalizacji świetlnej!

Policjanci drogówki przy pomocy drona obserwowali zachowania kierowców na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z ulicą Bielską w Pszczynie. Wcześniej mieszkańcy dokonali zgłoszeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To kolejny przykład bardzo dobrej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa pomiędzy społeczeństwem a stróżami prawa.

kontrole dronem na DK-1 w Pszczynie
Kontrole dronem na DK-1 w Pszczynie - 07.2022 · fot. KPP w Pszczynie


W trakcie działań bezzałogowego statku powietrznego zarejestrowano 14 wykroczeń kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Wszyscy kierujący, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenie ponieśli konsekwencje.

- Dziękujemy za wszystkie przekazane zgłoszenia, skutkujące poprawą bezpieczeństwa i świadczące o współodpowiedzialności użytkowników mapy zagrożeń za szeroko rozumiane bezpieczeństwo ludzi. Zachęcamy do dalszego korzystania i jednocześnie promowania wśród przyjaciół, znajomych oraz rodziny tego rozwiązania. Podobne akcje z pewnością będą prowadzone w przyszłości - mówią pszczyńscy policjanci.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.