pless.pl

Wiadomości

  • 19 lipca 2022
  • wyświetleń: 191

Co należy wiedzieć, wymieniając stare zamki w drzwiach?

Materiał partnera:

Jeśli masz stary dom ze starymi zamkami do drzwi, prędzej czy później możesz poczuć potrzebę ich wymiany. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy stare zamki nie działają tak dobrze, jak powinny, lub gdy niedawno doszło do włamania i chcemy mieć pewność, że to się nie powtórzy. Wymiana zamków w drzwiach może jednak wydawać się trudnym zadaniem dla niewtajemniczonych. Na szczęście nie jest to zbyt trudne, jeśli wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze nowych zamków do drzwi. Wymiana systemu zamków w domu to nie tylko doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa, ale także na ogólne upiększenie domu.

Silesia


Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych zamków do drzwiJak w przypadku każdego zakupu, ważne jest, aby przed udaniem się na zakupy wiedzieć, czego się chce. Pomoże Ci to zawęzić wybór i znaleźć dokładnie to, czego szukasz, przy minimalnym wysiłku. Jeśli sam nie potrafisz określić czego potrzebujesz, ślusarz na pewno Ci doradzi. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie zamków do drzwi:

  • Trwałość: Jest to prawdopodobnie najważniejsza rzecz, o której należy pamiętać przy zakupie nowych zamków do drzwi. Chcesz mieć pewność, że zamki są wystarczająco trwałe, aby wytrzymać kopnięcia, uderzenia i inne manipulacje ze strony intruzów. Należy szukać zamków wykonanych z mocnych materiałów, takich jak wzmocniona stal i utwardzony stop. Słabej jakości zamki mogą się psuć, a to narazi Cię na koszty za usługi ślusarskie.
  • Bezpieczeństwo: Oprócz trwałości, ważne jest także, aby zamki do drzwi zapewniały odpowiednie bezpieczeństwo. Zamek z niską oceną w skali ochrony antywłamaniowej jest nie tylko mniej trwały, ale także w niewielkim stopniu zabezpiecza przed włamywaczami.


Gdy jesteś gotowy do zakupu nowych zamków do drzwi, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie różnych marek i modeli, aby dowiedzieć się, które z nich są dla Ciebie odpowiednie. W ten sposób, zanim pójdziesz do sklepu, będziesz dokładnie wiedzieć, co kupujesz i ile to kosztuje.

Jakie są rodzaje zamków do drzwi?Istnieje wiele rodzajów zamków do drzwi, a każdy z nich ma swoje zalety. Najlepszy wybór dla Ciebie będzie zależał od kilku czynników, w tym od rodzaju drzwi, jakie masz, oraz od Twoich szczególnych obaw związanych z bezpieczeństwem. Jeśli nie ejsteś w stanie wybrać, specjaliści z www.pogotowie-zamkowe-gdansk-24h.pl na pewno Ci pomogą. Dwa najbardziej powszechne rodzaje zamków to zamki z kluczem i zamki gałkowe. Standardowym zamkiem stosowanym w drzwiach zewnętrznych, takich jak drzwi wejściowe i tylne, są zamki bezklamkowe. Jak sama nazwa wskazuje, stosuje się je również w drzwiach szaf, drzwiach łazienkowych i innych drzwiach wewnętrznych. Zamki gałkowe najlepiej stosować w drzwiach wewnętrznych, które nie są zabezpieczone zamkiem z klamką. Są one zwykle mniej wytrzymałe niż zamki z kluczem i nie są przeznaczone do drzwi zewnętrznych.