Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2022
  • 23 czerwca 2022
  • wyświetleń: 4856

Zabrzeg: znaleziono niewybuch. Ruch pociągów był wstrzymany

Pasażerowie pociągów podróżujący przez Zabrzeg musieli liczyć się w środę wieczorem ze sporymi utrudnieniami. W związku z odnalezieniem niewybuchu na ul. Gminnej w Zabrzegu, wstrzymano ruch pociągów m.in. na trasie z Katowic do Żywca. Przewoźnik organizował komunikację zastępczą.

Zatrzymany pociąg na stacji w Czechowicach-Dziedzicach - 22.06.2022
fot. nadesłane przez czytelnika / Piotr


Jak poinformował nasz portal asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej, odnaleziono pocisk moździerzowy, który został zabrany przez saperów z Gliwic. Przeprowadzono także ewakuację osób znajdujących się na terenie okolicznych działek rekreacyjnych.

Duże opóźnienia notowały m.in. pociągi Kolei Śląskich - na liniach z Katowic do Zwardonia oraz z Czechowic-Dziedzic do Cieszyna. Niektóre pociągi były odwołane w całej relacji, inne - na poszczególnych odcinkach. Koleje Śląskie organizowały zastępczą komunikację autobusową. Jednak, jak informowali nas czytelnicy, pasażerowie pociągu zatrzymanego w Czechowicach-Dziedzicach usłyszeli, że "muszą czekać na autobus i żeby prędko nie liczyli na wznowienie ruchu pociągów". Śląski przewoźnik wydał komunikat o końcu utrudnień o godzinie 2.06.

Zamknięta była także ul. Gminna w Zabrzegu, gdzie dokonano niebezpiecznego znaleziska.

Loading...

mp, sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.