Wiadomości

  • 3 maja 2022
  • 21 maja 2022
  • wyświetleń: 6225

Zlot fanów motoryzacji - charytatywnie dla małego Borysa

Za nami:

W tym roku organizatorzy motoryzacyjnego spotu pomagają Borysowi, który zmaga się z niedorozwojem kości udowej. Potrzebuje również rekonstrukcji biodra. Wydarzenie już 21 maja przy ul. Kopalnianej w Woli!

bmw, auto, samochód
BMW · fot. pixabay.com


Na wydarzenie zaproszeni są wszyscy fani motoryzacji. Szykuje się wiele atrakcji dla miłośników głośnych i szybkich samochodów. Wjazd na teren imprezy jest bezpłatny. Podczas spotu będzie prowadzona charytatywna licytacja voucherów i usług, których łączna wartość przekracza 5 tysięcy złotych. Będzie można skorzystać z usług barberskich czy zrobić sobie tatuaż. Dla najmłodszych przygotowano animacje. Dostępny będzie także food truck z pysznym jedzeniem!

- Zabierz rodzinę ze sobą i pokaż swój nietuzinkowy samochód. Zaszczep u młodego człowieka pasję do motoryzacji - zachęcają organizatorzy.

Jesteś zainteresowany i chcesz zarezerwować miejsce dla swojego pojazdu lub grupy? Chcesz dołączyć do sponsorów? Chcesz się zaprezentować na stoisku? W tym celu można skontaktować się z organizatorem. Szczegóły i dane kontaktowe na stronie http://spotdlaborysa.pl/

O BoryskuBorys Przesór
Borys Przesór · fot. archiwum rodzinne


Borys urodził się z bardzo rzadką wadą wrodzoną, która dotyka jedno na 60 tysięcy dzieci - cierpi na Congenital Femoral Deficiency (CFD), wrodzony niedorozwój kości udowej. U chłopca nie rozwinął się do końca prawy staw biodrowy, a prawa kość udowa jest krótsza i wygięta. Już w pierwszym dniu na świecie jego nóżka była krótsza od drugiej aż o 3,5 centymetra. Różnica pogłębia się z każdym dniem i będzie coraz większa... Chora nóżka nie rośnie tak szybko jak zdrowa. Do końca okresu wzrostu dziecka różnica ta będzie wynosiła aż 16 centymetrów! Jeśli Borys nie otrzyma kosztownej pomocy, będzie utykał, miał problemy z chodzeniem, borykał się ze skrzywieniem kręgosłupa, miednicy oraz deformacją całego ciała. Do końca życia będzie musiał chodzić w protezie.

Konieczne jest wydłużenie kości i rekonstrukcja biodra w European Paley Institute, gdzie operuje doktor Paley - światowej sławy ortopeda, specjalista w leczeniu dzieci z najcięższymi wadami rączek i nóżek. Jeszcze kilka lat temu mogło być to możliwe tylko w USA, teraz doktor przylatuje do Polski i operuje w Instytucie w Warszawie.spot borys

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.