pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2022
  • wyświetleń: 6343

Uczniowie "Rolniczoka" zebrali wraz z lokalną społecznością 96 tysięcy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie angażują się w wiele akcji charytatywnych.

Reklama

PZS NR2 - CHCEMY POMAGAĆ! CHCEMY DZIAŁAĆ! · fot. Joanna Nadgórska


Młodzież bardzo chętnie angażuje się w akcje społeczne i charytatywne. Zainspirowana i wspierana przez rodziców i nauczycieli rozwija swoje skrzydła. W minionym roku uczniom wspólnie udało się zebrać kwotę 96 tysięcy 583,73 złotych.

W 2021 roku uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im K. Miarki w Pszczynie zaangażowali się w wiele inicjatyw charytatywnych dla potrzebujących, zarówno w naszym powiecie, jak i poza nim. We współpracy z zaprzyjaźnioną grupą "Zaangażowanych" zorganizowano trzy świąteczne kiermasze charytatywne, plenerowy piknik, koncert oraz akcję szafowania. Wśród atrakcji o które zadbali organizatorzy znalazły się m.in.: fotobudka, wata cukrowa, popcorn, animacje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie i strażacki tor przeszkód. Odbyły się pokazy szkół tańca, capoeiry oraz pierwszej pomocy. Wystąpiły KGW i zaprzyjaźnione zespoły. Nie zabrakło oczywiście słodkości i strażackiej grochówki.

W grudniu uczniowie spełniali marzenia podopiecznych Zakładu Pielegnacyjno-Opiekuńczego w Pszczynie, organizując świąteczną paczkę dla seniorów oraz wspólnie kolędując. W szkole cały czas prowadzona jest również zbiórka nakrętek i grosików dla najmłodszych potrzebujących.

W ostatnim czasie placówka włączyła się w zbiórkę sprzętu komputerowego dla afgańskich dzieci oraz materiałów szkolnych i pielęgnacyjnych dla dzieci z Tanzanii.

- W tych trudnych czasach, kiedy mamy lęki i obawy o nadchodzące jutro, tym bardziej doceniamy młodych ludzi, którzy zauważają obok siebie potrzeby drugiego, potrzebującego człowieka. To napawa optymizmem i wiarą w lepszą przyszłość. Szczególnie cenne są działania podejmowane przez młodzież - mówi koordynatorka charytatywnych działań w szkole, Joanna Nadgórska.

Działania uczniów można zobaczyć również w prezentacji - kliknij w link.

ar / pless.pl

źródło: PZS nr 2

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj