pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2022
  • wyświetleń: 4400

Ruszyły prace przy PZS nr 2: nowe boisko, drogi dojazdowe i chodniki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Początkiem stycznia rozpoczęły się prace związane z przebudową układu komunikacyjnego przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. W kolejnym etapie przebudowane zostanie szkolne boisko.

Reklama

Przebudowa układu komunikacyjnego przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie - 01.2022 · fot. powiat


Przy budynku sali gimnastycznej oraz internacie przebudowane zostaną drogi wewnętrzne, chodniki, plac manewrowy, a także wykonane miejsca postojowe i zamontowane oświetlenie.

W kolejnym etapie inwestycji za budynkiem PZS nr 2 powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe m.in. do koszykówki i piłki ręcznej, zostaną zamontowane piłkochwyty, bramki i kosze.

Roboty o wartości ok. 740 tys. zł wykonuje firma Infrax z Bojszów. Powiat Pszczyński pozyskał środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- To kolejny etap zagospodarowania układu komunikacyjnego wokół szkoły. Zależy nam także na poprawie infrastruktury sportowej, dlatego trwa przebudowa starego boiska. Poszerzymy płytę, wymienimy nawierzchnię, a w efekcie powstanie boisko wielofunkcyjne na potrzeby zajęć WF-u, ale nie tylko - po lekcjach będzie dostępne dla mieszkańców do aktywnego spędzania czasu - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj