pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 27 grudnia 2021
  • wyświetleń: 4167

[ZDJĘCIA] Zakończył się remont poddasza internatu "Rolniczoka"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Powiat Pszczyński zakończył modernizację poddasza budynku internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Nieużytkowana do tej pory część budynku została przebudowana na pomieszczenia dla pracowni komputerowych.

Reklama

Zakończył się remont poddasza internatu "Rolniczoka" - 12.2021 · fot. powiat


Za blisko 750 tys. zł na poddaszu budynku internatu powstały trzy nowe pomieszczenia dla pracowni komputerowych, serwerownia, zaplecze oraz pomieszczenia magazynowe. Zamontowana została także platforma przyschodowa, która posłuży uczniom z niepełnosprawnościami. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Powiat Pszczyński ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wyłoniona w przetargu firma Usługi Ogólnobudowlane Bogdan Figołuszka z Pszczyny przeprowadziła prace rozbiórkowe, murarskie i konstrukcyjne, instalacyjne oraz wykończeniowe.

- Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie to największa szkoła w powiecie pszczyńskim, uczęszcza do niej ponad 1200 uczniów. Uruchamianie kolejnych pracowni jest konieczne, by młodzież mogła uczyć się w bardziej komfortowych warunkach - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Prace związane z adaptacją poddasza internatu prowadzone były etapami od 2016 r. W pierwszej fazie polegały m.in. na dobudowaniu klatki schodowej, w kolejnych etapach wykonano 10 pokoi dla uczniów. Na II piętrze powstały cztery pracownie zawodowe oraz zaplecze sanitarne.

W ostatnich latach budynek internatu przeszedł także termomodernizację z wymianą dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, ociepleniem i otynkowaniem elewacji, wykonaniem instalacji solarnej, czy modernizacji systemu grzewczego. Dobudowana została także winda, powstały parkingi i droga dojazdowa. Dzięki środkom unijnym przeprowadzone zostały prace budowlane i wyposażono osiem nowoczesnych pracowni do nauki zawodu na parterze i I piętrze budynku.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj