pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 grudnia 2021
  • wyświetleń: 380

Jak skutecznie zacząć się odchudzać?

Materiał partnera:

Zmiana charakteru naszej pracy, okres lockdownu to tylko niektóre z powodów coraz częstszych problemów z otyłością wśród Polaków. Jak wynika z niezależnych raportów, co drugi mieszkaniec naszego kraju ma większe lub mniejsze problemy z waga. Mało kto jednak decyduje się na zmianę diety lub wprowadzenie do planu dnia aktywności fizycznej. Większości odchudzanie kojarzy się z długotrwałym procesem wymagającym samodyscypliny i wielu wyrzeczeń. Jest w tym sporo prawdy, ale aby zacząć proces zmiany naszego zdrowia i samopoczucia wystarczy kilka małych zmian. W tym artykule pomożemy w rozpoczęciu wyzwania i dokonać zmiany, która pozwoli poczuć się lepiej i zrzucić zbędne kilogramy.

Jak skutecznie zacząć się odchudzać?


Pierwsze kroki w odchudzani

u

Od czego należy zacząć. Na pewno należy ograniczyć, a najlepiej całkowicie wyeliminować z diety produkty wysoko przetworzone, zawierające konserwanty, tłuszcze trans oraz niezdrowy cukier. Cukier nie zawsze równa się słodycze, obecnie jest on dodawany do większości produktów dostępnych w sklepach nawet tych z pozoru zdrowych. Dlatego trzeba być ostrożnym w wyborze i starać się czytać etykiety.

Kolejną zdrową zasadą jest omijanie szerokim łukiem żywności typu "fast food", gdyż spożywanie ich w większych ilościach prowadzi w prostej linii do otyłości. Nie możemy zapomnieć o napojach gazowanych którym trudno się oprzeć. Niestety konieczne jest całkowite wyeliminowanie ich z codziennego menu ponieważ zawierają szkodliwe barwniki i konserwanty oraz niezliczone ilości cukru. W takim razie jak jest alternatywa? Na przykład zamiast tradycyjnych chipsów możemy zjeść zdrowe wykonane z suszonych owoców lub warzyw. Zawsze warto sięgnąć po świeże owoce lub warzywa zamiast zajadać się niezdrowymi przekąskami.

Woda zamiast napojów gazowanych? Oczywiście jest to najlepsze rozwiązanie, ale dla wielu niestety nie do przyjęcia. Dla osób które piją duże ilości słodzonych napojów przerzucenie się na samą wodę może być zbyt trudne. W takiej sytuacji wtedy warto szukać napoi słodzonych zdrowymi słodzikami, izotonicznych oraz świeżo wyciskanych soków. Należy jednak uważać z ilością spożywanych soków, bo mimo że wytwarzane są z owoców potrafią zawierać spore ilości cukru. Rozwiązanie to pomoże zacząć jednak trzeba się przekonać do spożywania dużej ilości wody każdego dnia, ponieważ jako jedyna jest w stanie odpowiednio nawodnić nasz organizm i przyspieszyć metabolizm.

Odchudzanie z dietą pudełkową - pomoc w walce o wymarzoną sylwetkęDieta z dostawą wydaje się odpowiednim wyborem dla osób chcących się odchudzić, które jednocześnie nie dysponują wystarczającą ilością czasu na codzienne przygotowywanie zdrowych posiłków. Dzięki diecie pudełkowe odchudzającej otrzymają odpowiednio zbilansowany jadłospis o odpowiedniej kaloryczności.

Posiłki są zawsze przygotowywane dzień wcześniej wyłącznie ze świeżych sezonowych produktów. W ofercie cateringu Goodie Foodie znajdziemy wiele różnorodnych diet zarówno mięsnych jak i przeznaczonych dla wegetarian czy wegan, a także diety specjalistyczne: diety oczyszczające, odpowiednie dla kobiet w ciąży czy osób chorujących na Hashimoto. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej diet zawsze możesz zadzwonić i skonsultować to z naszym doradcą. Dodatkowym atutem jest urozmaicone menu które na pewno trafi w różny gust.

Opracowanie tekstu: GoodieFoodie.pl - diety pudełkowe komponowane na najlepszych, niealergizujących składnikach.