pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2021
  • wyświetleń: 832

Fotowoltaika: będzie przesunięty termin dostarczenia projektu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Procedowana jest zmiana regulaminu naboru w zakresie obowiązku dostarczenia projektu koncepcyjno - technicznego do programu Słoneczna Gmina Pszczyna realizowanego przez Urząd Miejski.

fotowoltaika
Panele fotowoltaiczne · fot. pixabay.com


Ze względu na dużą ilość wniosków złożoną w ramach naboru uzupełniającego (od 29 października do 27 listopada) do projektu "Słoneczna Gmina Pszczyna" operator zgodnie z regulaminem wdrożył ocenę merytoryczną. Wyniki naboru poznamy w połowie stycznia.

Przypomnijmy, że mieszkańcy gminy Pszczyna mogli ubiegać się o 10 tysięcy złotych dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznych. W wyniku przeprowadzonego I etapu naboru w okresie 23.07 - 21.08.2021r mieszkańcy złożyli 342 wnioski (podpisano niespełna 300 umów). Wobec tego, że nie złożono planowanej ilości wniosków (400), ogłoszono nabór uzupełniający.

Obecnie procedowana jest zmiana regulaminu naboru w zakresie obowiązku dostarczenia projektu koncepcyjno - technicznego do dnia 31.12.2021r. (załącznik nr 7). Termin ten będzie przesunięty do dnia 30.06.2022r. Zgodnie z obecną regulacją mieszkaniec nie może podpisać umowy z wykonawcą instalacji przed podpisaniem umowy o grant z Gminą Pszczyna, natomiast może w tym czasie dokonać rozeznania rynkowego (zgromadzić 3 oferty zgodnie z załącznikiem nr 9 do regulaminu).

W grudniu rozpoczęły się za pośrednictwem operatora programu (inspektorów nadzoru) odbiory instalacji zrealizowane w ramach I naboru. Osoby, które mają wykonaną i gotową do odbioru instalację proszone są o zgłoszenie tego faktu na adres: biuro@revitalinvest.pl.

Ze względu na konieczność skompletowania dokumentacji projektowej dla wszystkich grantobiorców I naboru, planowana refundacja nastąpi w roku 2022 r.

Jednocześnie urząd informuje, że osoby, które sfinansowały w roku 2021 instalację fotowoltaiczną są uprawnione w ramach ulgi termomodernizacyjnej do odliczenia od podatku całości poniesionych wydatków (refundacja będzie stanowiła przychód w 2022 roku).

W ostatnich tygodniach do mieszkańców gminy Pszczyna trafia wiele ofert. Urząd Miejski w Pszczynie podkreśla, że program "Słoneczna Gmina Pszczyna" jest jedynym projektem związanym z montażem paneli fotowoltaicznych, który realizowany jest przez Urząd.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj