pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2021
  • wyświetleń: 802

Ruszają szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat rozpoczną się 16 grudnia 2021 r. Mali pacjenci otrzymają preparat Pfizer w przystosowanej dla dzieci dawce - 10 mikrogramów.

szczepienie
Od 16 grudnia szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat · fot. pixabay.com


Harmonogram szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

  • Od 12-13 grudnia zostaną wystawione automatyczne skierowania na szczepienie,
  • Od 14 grudnia rozpocznie się rejestracja dzieci w wieku 5-11 lat,
  • Od 16 grudnia ruszą szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat.


- Nauka stacjonarna przez cały rok ma szansę być realizowana właśnie dzięki szczepieniom. Zaszczepiony uczeń lub przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, kiedy w klasie lub w grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19. Badania potwierdziły, że szczepionki dla dzieci w wieku 5-11 lat są bezpieczne i zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby - czytamy w rządowym komunikacie.

ar / pless.pl
źródło: gov.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj