pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2021
  • 13 grudnia 2021
  • wyświetleń: 6272

[ZDJĘCIA] Obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

13 grudnia na budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie została odsłonięta okolicznościowa tablica upamiętniająca 40. rocznicę powstania "Solidarności". Pszczyńscy włodarze złożyli w tym miejscu kwiaty i znicze.

Reklama

Pszczyńskie obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego - 13.12.2021 · fot. powiat


Wcześniej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego została odprawiona msza św. w intencji ofiar stanu wojennego. Uczniowie PZS nr 2 w Pszczynie wzięli także udział w prelekcji "Solidarność w latach 1980-1981", którą poprowadził Lesław Ordon, przewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w Katowicach.

Obchody 40. rocznicy wybuchu stanu wojennego zostały zorganizowane przez NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania, Powiat Pszczyński, Gminę Pszczyna oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj