pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2021
  • wyświetleń: 3039

W mieszkaniu odkryto narkotyki, kobieta przywłaszczyła samochód

Dzielnicowy z Pawłowic zatrzymał 53-latka, który w mieszkaniu miał amfetaminę i susz marihuany. Przy okazji policja odkryła, że jego znajoma ma przywłaszczony pojazd z wypożyczalni samochodów, który już trafił do prawowitego właściciela.

narkotyki w mieszkaniu w Pawłowicach - 11.2021
Narkotyki znalezione w mieszkaniu · fot. KPP Pszczyna


Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Do jego zadań należą takie obowiązki jak na przykład walka z przemocą domową, osiedlowym chuligaństwem i dbanie o przestrzeganie porządku na osiedlach. Krótko mówiąc policjant ten "dba o porządek" na podległym terenie służbowym.

Kilka dni temu funkcjonariusz z Pawłowic uzyskał informację, że mieszkaniec powiatu pszczyńskiego może mieć w swoim mieszkaniu narkotyki. Natychmiast postanowił to sprawdzić i udał się z innym mundurowym pod wskazany adres.

Już od progu policjanci wyczuli w mieszkaniu charakterystyczny zapach. Wśród obecnych w mieszkaniu osób było dwóch mężczyzn i kobieta. Panowała między nimi bardzo nerwowa atmosfera, co tylko utwierdziło stróżów prawa w przypuszczeniach, że osoby te mogą mieć coś na sumieniu.

W wyniku sprawdzenia mieszkania mundurowi znaleźli woreczki strunowe wypełnione białym proszkiem, a także woreczek z suszem koloru zielonego. Tester potwierdził, że znalezione substancje to amfetamina, z której można przygotować ponad 1000 działek tego narkotyku i marihuana, której śledczy zabezpieczyli kilka działek.

Ponadto policjanci zabezpieczyli od właściciela mieszkania ponad 43 tysiące złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. Cała trójka została zatrzymana. Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 53-latek, który przyznał się do zarzucanych czynów.

samochód z wypożyczalni przywłaszczony przez mieszkankę powiatu rybnickiego - 11.2021
Samochód z wypożyczalni przywłaszczony przez mieszkankę powiatu rybnickiego - 11.2021 · fot. KPP Pszczyna


Na tym jednak nie koniec. Podczas wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymana 28-letnia mieszkanka powiatu rybnickiego posiada opla, którego przywłaszczyła z rybnickiej wypożyczalni.

Para znajomych teraz stanie przed sądem. 53-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia, natomiast 28-latka za przywłaszczenie samochodu. Dodatkowo mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

ar / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.