pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 13 listopada 2021
  • wyświetleń: 5761

Ślubowanie pszczyńskich uczniów klas o profilu mundurowym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie 10 listopada miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas o profilu mundurowym. W szeregi licealistów zostali uroczyście przyjęci uczniowie pierwszej klasy, a uczniowie klas drugich i trzecich otrzymali akty mianowania na wyższy stopień w edukacji mundurowej.

Reklama

Ślubowanie pszczyńskich uczniów klas o profilu mundurowym - 10.11.2021 · fot. KPP Pszczyna


Po raz kolejny uczniowie klas mundurowych z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Cała uroczystość odbywała się tradycyjnie, według ceremoniału wojskowego, w którym wzięło udział 50 uczniów. Obchody były okazją do wyróżnienia stopniami "młodszego kadeta" i "kadeta" uczniów drugich oraz trzecich klas mundurowych. Wśród osób uczestniczących w wydarzeniu byli najbliżsi młodzieży, ale także szef pszczyńskich policjantów insp. Grzegorz Bonalski, który wraz z wicedyrektor szkoły wręczał uczniom akty mianowania.

Głos w pierwszej kolejności zabrała Pani Wicedyrektor szkoły mgr inż. Mirosława Bienioszek, a następnie Komendant Powiatowy Policji w Pszczynie, który życzył uczniom sukcesów w nauce oraz wyraził nadzieję, że wśród kadetów znajdą się osoby, które zasilą w przyszłości nasze szeregi.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj