pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

 • 29 października 2021
 • 26 listopada 2021
 • wyświetleń: 61039

Można wnioskować nawet o 10 tys. zł na panele fotowoltaiczne

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Za nami:

Od 29 października do 27 listopada prowadzony będzie nabór uzupełniający w ramach projektu "Słoneczna Gmina Pszczyna - etap I". Pozyskać można do 10 tysięcy złotych na instalacje fotowoltaiczne. Wnioski można składać w formie elektronicznej lub osobiście w punkcie operatora.

fotowoltaika
Można wnioskować nawet o 10 tys. zł na panele fotowoltaiczne · fot. UM Pszczyna


Głównym celem projektu jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych, a w konsekwencji redukcja niskiej emisji - głównego problemu środowiskowego Gminy Pszczyna.

- Instalacje fotowoltaiczne są jedną z alternatyw pozyskania energii. Obserwuję, że coraz większa grupa mieszkańców gminy Pszczyna decyduje się na montaż paneli lub nosi się z takim zamiarem. Dlatego jako gmina w tym roku uruchomiliśmy program "Słoneczna Gmina Pszczyna", w ramach którego możliwe jest otrzymanie dotacji do 10 tysięcy złotych - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Nabór uzupełniający rozpocznie się 29 października o godzinie 7.00 i potrwa do 27 listopada do godziny 23.59. Dokumenty zgłoszeniowe należy składać:

 • w formie elektronicznej (podpisane skany lub dokumenty podpisane elektronicznie) na adres mailowy: biuro[at]revitalinvest.pl
 • w formie stacjonarnej - Pszczyna, ul. Kopernika 3 (Koszary Ułańskie, lokal nr 5) - wyłącznie w dniach i godzinach dyżurowania Operatora Programu (soboty).


Dokumenty zgłoszeniowe do programu (dostępne na stronie: fotowoltaika.pszczyna.pl/ - w zakładce "do pobrania"):

 • Deklaracja udziału w Projekcie, stanowiąca załącznik nr 2 do Regulaminu.
 • Ankieta dotycząca instalacji OZE, stanowiąca załącznik nr 3 do Regulaminu.
 • Dokument potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością (wypis/wydruk z księgi wieczystej nie starszej niż 3 miesiące, akt własności, umowa).
 • Oświadczenie o niewykorzystywaniu energii produkowanej z mikroinstalacji OZE na potrzeby działalności gospodarczej, stanowiące załącznik nr 4 do Regulaminu.
 • Oświadczenie dotyczące zasiedlenia budynku będącego w fazie budowy (jeżeli dotyczy), stanowiące załącznik nr 5 do Regulaminu.
 • Oświadczenie dotyczące deklaracji wymiany pokrycia dachu wykonanego z eternitu (jeżeli dotyczy), stanowiące załącznik nr 6 do Regulaminu.
 • Oświadczenie dotyczące deklaracji dostarczenia projektu koncepcyjno - technicznego do dnia 31.12.2021r. (jeżeli dotyczy), stanowiące załącznik nr 7 do Regulaminu.


Projekt "Słoneczna Gmina Pszczyna - etap I" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj