pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 3134

Wyłudzają pieniądze. Program "Czysty powiat" nie istnieje!

W związku z próbami wyłudzenia pieniędzy w ramach programu "Czysty powiat", informujemy, że taki program nie istnieje. Wszelkie telefony od rzekomych "urzędników", którzy obiecują 15 tysięcy złotych dotacji na fotowoltaikę, jak tylko wpłacimy zaliczkę, to próba wyłudzenia pieniędzy. Nie dajmy się oszukać!

fotowoltaika
Wyłudzają pieniądze. Program "Czysty powiat" nie istnieje! · fot. powiat


Ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie skontaktował się mieszkaniec naszego powiatu, który poinformował, że odebrał telefon od osoby podającej się za pracownika Powiatu Pszczyńskiego. Oferował dotację w wysokości 15 tys. zł na montaż paneli fotowoltaicznych w ramach programu "Czysty powiat." O podobnych zdarzeniach informowały już inne powiatowe samorządy.

Oszuści twierdzą, że warunkiem otrzymania dofinansowania jest wpłata wkładu własnego na wskazany numer konta. Wnioski o fałszywą dotację są dostępne na stronie "Czysty powiat" i służą do wyłudzania danych osobowych. Fałszywy program ma swoją stronę internetową, która na pierwszy rzut oka nie budzi podejrzeń: można tu znaleźć wiele artykułów poświęconych tematyce odnawialnych źródeł energii. Oszuści w informacjach o programie powołują się na najpopularniejsze w Polsce dofinansowanie "Czyste powietrze".

Starostwo Powiatowe w Pszczynie informuje, że pracownicy urzędu nie prowadzą żadnej tego typu akcji. Nie dzwonią do mieszkańców, oferując dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych, ani nie proszą o wpłatę zaliczki, podając numer konta. Urzędnicy proszą mieszkańców o ostrożność, niepodawanie swoich danych takim osobom oraz o poinformowanie o tym procederze policję.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.