Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2021
  • wyświetleń: 3496

Pszczyńskie obiekty w wykazie punktów edukacyjnych

Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", a także będąca na Szlaku Książąt Pszczyńskich Pokazowa Zagroda Żubrów znalazły się w wykazie punktów edukacyjnych rządowego programu "Poznaj Polskę". Dzięki temu organizatorzy szkolnych wycieczek mają możliwość starać się o uzyskanie dofinansowania do wycieczek szkolnych.

Burmistrz Pszczyny i wycieczka szkolna z Bielska-Białej - 09.2021
Burmistrz Pszczyny i wycieczka szkolna z Bielska-Białej · fot. UM Pszczyna


Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego do Pszczyny zaczęli przyjeżdżać pierwsi uczniowie z sąsiednich miast. Bardzo często pierwsze kroki kierują w stronę pszczyńskich żubrów, a także pozostałych atrakcji takich jak: Muzeum Zamkowe, skansen, czy Muzeum Prasy Śląskiej.

- Niedawno wycieczkę do Pszczyny zaplanowali uczniowie SP nr 25 z Bielska-Białej. Dowiedziałem się, że wizyta była udana, co sprawiło mi ogromną radość. Podobnych wycieczek możemy spodziewać się więcej. Część z nich może odbywać się w ramach rządowego programu "Poznaj Polskę", który zakłada dofinansowanie wycieczek do 80 %. Cieszy mnie fakt, że w ramach projektu pszczyńskie obiekty znalazły się w wykazie punktów edukacyjnych. Liczymy na zwiększony ruchu turystyczny - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj