Wiadomości

  • 20 września 2021
  • wyświetleń: 2683

Bezpieczne odchudzanie kluczem do sukcesu

Materiał partnera:

Zwykle osoby odchudzające się chcą zrzucić zbędne kilogramy jak najszybciej. Tymczasem odchudzanie to proces, który często trwa miesiącami. Ważne, aby odchudzać się mądrze, patrząc nie tylko na ilość kalorii, jaką przyjmujemy. Jakie są zasady bezpiecznego odchudzania?

Nie za szybkoDietetycy ostrzegają, że utrata dużej ilości kilogramów w stosunkowo krótkim czasie nie jest niczym zdrowym. Optymalnie powinniśmy tracić około 0,5-1 kg na tydzień. Jeśli chudniemy w szybszym tempie, dostarczamy organizmowi zbyt mało energii. Choć pozornie wydaje nam się, że osiągamy sukces, w praktyce możemy doprowadzić nasz organizm na wycieńczenia. Ilość kalorii w diecie powinniśmy zredukować o około 500 w stosunku do naszego normalnego, dziennego zapotrzebowania. Zatem dieta 1000 kalorii ma sens tylko wtedy, gdy nasza zapotrzebowanie na kalorie wynosi około 1500. Zazwyczaj jednak mówimy o zapotrzebowaniu energetycznym, które w przypadku zdrowej, dorosłej osoby wynosi minimum 2000 kalorii na dobę. Czym może skończyć się głodzenie organizmu? Przede wszystkim utratą energii, a także napadami wilczego głodu. Niestety, wygłodzony organizm w końcu zacznie domagać się swoich racji żywieniowych. Jeśli ich nie otrzyma, zacznie się buntować. My odczujemy to w postaci bólów głowy, zaparć, ciągłego zmęczenia.

Linkhouse


Wartościowe odżywianiePowinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, ile kalorii dziennie przyjmujemy, ale przede wszystkim jak się odżywiamy. Okazuje się bowiem, że wiele odchudzających się osób zapomina o włączeniu do diety warzyw i owoców, chudego mięsa, dobrych tłuszczów czy ryb. Posiłki powinny dostarczać nam niezbędnych witamin oraz składników mineralnych, tak aby nasz organizm mógł normalnie funkcjonować. Jeśli będziemy odżywiać się zdrowo, to nie spotkają nas tak zwane efekty uboczne odchudzania. Należą do nich wypadające włosy, blada cera, kruche i łamliwe paznokcie, brak energii. Nasze posiłki powinny być również regularne - dzięki temu utrzymamy przemianę materii na stałych, wysokich obrotach. Nie pomijajmy posiłków, na przykład śniadania czy kolacji. Standardowo nasz organizm powinien otrzymywać 5 posiłków - 3 duże oraz 2 mniejsze, w formie przekąsek. Ograniczmy do minimum dania gotowe, słodycze oraz fast foody. Nie wnoszą one wiele do naszej diety w kontekście wartości odżywczych. Są za to źródłem tłuszczów trans oraz kopalnią kalorii.

Dobrze dobrane suplementyWielu z nas wydaje się, że przyjmując tabletki na odchudzanie, szybciej zgubimy zbędne kilogramy. Rzeczywiście, niektóre preparaty dostępne na rynku mogą okazać się bardzo pomocne i wartościowe, szczególnie w początkowej fazie diety. Ich zadaniem jest bowiem hamowanie nadmiernego apetytu, który często nie wynika z głodu, a z przyzwyczajenia.

Co więcej, wiele preparatów pomaga również spalać tłuszcz lub ogólnie wspomaga pracę układ pokarmowego. Niemniej jednak wiele środków dostępnych w internecie czy aptekach to jedynie placebo.Przyjmując je, nie odczujemy żadnych, pozytywnych skutków. Ich ogromną wadą jest za to fakt, iż naprawdę sporo kosztują. W związku z tym zanim sięgniemy po jakikolwiek suplement diety na odchudzanie, poradźmy się lekarza lub farmaceuty.

Możemy również poczytać opinie specjalistów na temat tabletek na odchudzanie tych bardziej i mniej popularnych. Wiele ciekawych artykułów znajdziemy na stronie dietetyk.edu.pl. Możemy również przeczytać tak wiele interesujących treści na temat zdrowego odżywiania i ogólnie odchudzania.

Zobacz również: Suplementy na odchudzanie - ranking najlepszych [TOP 10]

Linkhouse


Aktywność fizyczna codziennieMówi się, że przynajmniej dwa razy w tygodniu powinniśmy aktywnie ćwiczyć. Warto jednak codziennie trochę się poruszać. Jeśli nie mamy czasu na siłownię czy basen, możemy po prostu wybrać się na spacer. Zawsze starajmy się stawiać na ruch - zamiast jechać do pracy autobusem przejdźmy się na nogach, zaś zamiast jechać windą - pójdźmy schodami. Takie drobne aktywności mają ogromny wpływ na tempo naszego odchudzania. Pomagają również nabrać dobrych nawyków, które będą nam potrzebne również po zakończeniu procesu odchudzania.