pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2021
  • 31 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 7341

Sanepid umorzył sprawę Tapstera. Pieniądze ze zbiórki dla Filipka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny umorzył postępowanie w sprawie kary administracyjnej nałożonej na pszczyński Tapster Pub za naruszenie przepisów zawartych w rządowym rozporządzeniu dotyczącym ograniczeń, zakazów i nakazów związanych ze stanem epidemii. Postępowanie miało bezpośredni związek z otwarciem restauracji pomimo obostrzeń. Pieniądze ze zbiórki zamiast na spłatę kary zostały przekazane Filipkowi Cholewie.

Interwencja policji w Tapster Pubie - 27.04.2021
Interwencja policji w Tapster Pubie - 27.04.2021 · fot. pless.pl


O decyzji tyskiego sanepidu poinformował Krzysztof Gazda, właściciel restauracji Tapster Pub, w mediach społecznościowych. - Z nieukrywaną ulgą możemy już poinformować o umorzeniu sprawy prowadzonej przez sanepid dotyczącej nałożenia na nas kary administracyjnej. Cieszy nas obustronne dążenie do nieeskalowania konfliktu. Ostatecznie ani policja ani prokuratura nie skierowały sprawy karnej do sądu. To co było niepotrzebne, a zostało skierowane w nas i naszych Klientów rzucamy już w niepamięć. Wierzymy, że jesteśmy już wszyscy na dobrej drodze w powrocie do "normalności" - napisał restaurator.

Tyski sanepid umorzył karę administracyjną nałożoną na Tapster Pub
Sanepid umorzył postępowanie ws. otwarcia Tapstera pomimo obostrzeń · fot. https://www.facebook.com/tapsterpub/


Właściciel lokalu odniósł się również do zbiórki, która została założona w lutym kilka godzin po zamknięciu Tapster Pubu przez sanepid. - Serdecznie dziękujemy wszystkim za wpłaty na naszym koncie zbiórkowym. Łącznie mamy 4867zł. Na szczęście te pieniądze mogą powędrować na szczytny cel, a nie na karę, zatem chcielibyśmy zapytać Was o sugestie, komu te pieniądze mogą pomóc. Prosimy o odzew w komentarzach (na profilu na Facebooku - przyp. pless.pl) - dodał Gazda.

We wtorek właściciel pubu, opierając się na sugestiach mieszkańców, zdecydował się przekazać 5 tysięcy złotych ze zbiórki na konto Filipka Cholewy, który zmaga się z SMA - rdzeniowym zanikiem mięśni. Przypomnijmy, że chłopiec czeka na terapię genową wartą 9,5 miliona złotych.

Loading...


Tapster Pub

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Tapster Pub" podaj

mp, ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.